ارز دیجیتال یونی سواپ چیست و چه ویژگی هایی دارد؟

آموزش گام به گام صرافی یونی سواپ (Uniswap) + آموزش تصویری - پینگی

تا امروز، افراد زیادی از ما سوال پرسیده اند که ارز دیجیتال یونی سواپ چیست و چه ویژگی هایی را در خود جای داده است؟ با افزایش میزان محبوبیت ارز های دیجیتال میان کاربران عادی، توسعه دهندگان بیشتری وارد این فضا شده و نسبت به ایجاد ارز ها و توکن های متنوع، اقدام نمودند. در این میان، استفاده از صرافی های مختلف هم به مسئله ای متداول تبدیل شد اما یک مشکل در این زمینه وجود داشت: خیلی از این صرافی ها توسط اشخاص حقوقی مدیریت شده و برای کاربران مشکل ایجاد می کردند.

کارشناسان دنیای برنامه نویسی و ارز دیجیتال، با ایجاد صرافی های غیر متمرکز توانستند تحولات گسترده ای را در این زمینه ایجاد نمایند. در این بازه زمانی، صرافی هایی همچون یونی سواپ متولد شدند. یونی سواپ یکی از صرافی های غیر متمرکز و پر اهمیت به حساب می آید. این صرافی از یک توکن ویژه با نام یونی برای مدیریت خود استفاده می نماید. امروز ما قصد داریم تا چیستی ارز دیجیتال یونی سواپ و ویژگی های این پلتفرم را مورد بررسی قرار دهیم. پس با ما همراه شوید.

آموزش گام به گام صرافی یونی سواپ (Uniswap) + آموزش تصویری - پینگی

ارز دیجیتال یونی سواپ چیست؟

ارز دیجیتال یونی سواپ، یک توکن پر کاربرد به حساب می آید که روی شبکه اتریوم ساخته شده و برای راه اندازی یک بازار P2P مورد استفاده قرار می گیرد. این ارز دیجیتال، برای راه اندازی پلتفرم یونی سواپ به کار رفته است. پلتفرم Uniswap به صورت کاملا ایمن و غیر متمرکز طراحی شده و خدماتش را به کاربران ارائه می کند.

شبکه بلاک چینی که در پشت صحنه ارز دیجیتال یونی سواپ قرار گرفته روی اتریوم میزبانی شده است. دارندگان توکن یونی، می توانند نسبت به مدیریت این شبکه اقدام نمایند. جالب است بدانید که تیم توسعه دهنده Uniswap این ارز دیجیتال را به صورت متن باز یا Open source توسعه داده اند. یعنی هرکسی می تواند کد های پشت صحنه آن را مشاهده نماید.

ارز دیجیتال یونی سواپ چگونه کار می کند؟

ارز دیجیتال یونی سواپ و صرافی پشتیبان آن، معماری سنتی ارز های دیجیتال را به صورت کامل تغییر داده اند. توسعه دهندگان، پروژه Uniswap را در سال 2018 شروع کردند. در حالت عادی، یک صرافی و توکن اصلی اش توسط نهاد های مختلفی مدیریت می شوند. یونی سواپ با ایجاد پروتکل های جدید، توانست این سیستم را متحول سازد. این ارز دیجیتال از قرارداد های هوشمند طراحی شده بر پایه بلاک چین، برای تسهیل تجارت غیر متمرکز استفاده می کند. در این ارز دیجیتال 6 زنجیره بلوکی قرار گرفته است که همچون یک دفتر مدیریت عمل کرده و دائم در حال به روز رسانی اطلاعات هستند.

به جای استفاده از الگوریتم های اثبات کار، این توکن بر اساس الگوریتم های اثبات سهام طراحی شده است. صرافی یونی سواپ در ابتدا 1 میلیارد توکن یونی را ایجاد کرد. از آنجایی که بازار تحمل آن حجم از توکن را نداشت، به منظور حفظ ارزش، این صرافی تصمیم گرفت تا آن را به صورت پله ای و مرحله ای عرضه نماید. یعنی صرافی یونی، طی 4 سال 1 میلیارد توکن را آزاد می نماید.

ارز دیجیتال یونی سواپ چیست؟ + پیش بینی، آینده و صرافی Uniswap - ایمنا خرید ارز دیجیتال یونی سواپ

این ارز با سایر ارز های دیجیتال چه تفاوتی دارد؟

میان ارز دیجیتال یونی سواپ و سایر ارز های دیجیتال، یک سری تفاوت های خاص وجود دارد. اولین تفاوت به نحوه انتقال دارایی و مدیریت این ارز دیجیتال اشاره دارد. برای انتقال این ارز دیجیتال، شما نیازی به استفاده از یک صرافی سوم شخص ندارید! ما در فرهاد اکسچنج، بلاک چین اتریوم را بومی‌سازی کرده و شما میتوانید با خیال راحت تمام دارایی های خود را در کیف پول اختصاصی خود نگه دارید.

ارز دیجیتال یونی سواپ به صورت کاملا غیر متمرکز طراحی شده است. پس هیچکس نمی تواند نسبت به مسدود کردن دارایی های کاربران و تجارت آنها اقدام نماید. جدا از این مسئله، توسعه دهندگان راه های گسترده ای را برای تبادل یونی سواپ در نظر گرفته اند. شما می توانید با استفاده از این ارز دیجیتال نسبت به خرید فلزات ارزشمند و سهام شرکت های بزرگ هم اقدام نمایید. پروتکل پیشرفته و ایمن Uni به این ارز دیجیتال اجازه داده تا محبوبیت زیادی میان کاربران به دست آورد.

یونی سوآپ چگونه باعث کاهش قیمت توکن ها میشود - آکادمی هلاکوئی

کلام آخر

اگر شما هم به دنبال خرید ارز دیجیتال یونی سواپ هستید، لزوما باید به یک سری نکات خاص توجه داشته باشید. آینده یونی سواپ مشخص نیست پس نمی توان به صورت قطعی گفت که این ارز برای سرمایه گذاری بلند مدت مناسب است یا نه. اگر شما هم به دنبال ترید این ارز دیجیتال هستید، فراموش نکنید هر خریدی باید با یک فروش همراه شود تا نتیجه بخش باشد. جدا از این مسئله، برای نگه داشتن ارز دیجیتال یونی سواپ شما میتوانید از کیف پول اختصاصی فرهاد اکسچنج استفاده کنید (برای اطلاعات بیشتر در هر زمان می‌توانید با همکاران ما در بخش پشتیبانی تماس حاصل نمایید).

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *