استکینگ تتر چیست؟ (نحوه انجام استکینگ تتر)

17

مقدمه

در دنیای امروز، روش های مختلفی برای کسب درآمد از ارزهای دیجیتال، ابداع شده است. یکی از این روش ها، استکینگ می باشد. در روش استکینگ، سرمایه رمزارزی شما برای مدتی مشخص، قفل می شود و پس از گذشت این مدت، سرمایه اصلی به همراه سودِ حاصل از استکینگ، قابل برداشت خواهند بود. در این مقاله، قصد داریم تا استکینگ تتر را به شما توضیح دهیم. اگر شما هم علاقه دارید تا اطلاعات خود را در زمینه سرمایه گذاری بر روی تتر افزایش دهید، تا پایان همراه ما باشید.

در روش استکینگ ارز دیجیتال تتر، شما در ازای قفل کردنِ سرمایه خود در پلتفرمی خاص، سود دریافت خواهید کرد.

1. استکینگ تتر چیست؟

برای توضیح مفهوم استکینگ تتر، باید ابتدا الگوریتم های اجماع را به شما معرفی نماییم. شبکه های بلاک چین، برای تامین امنیت تراکنش های انجام شده در بستر خود، از دو الگوریتم استفاده می کنند؛ الگوریتم اجماع اثبات کار یا PoW و الگوریتم اجماع اثبات سهام یاPoS .

الگوریتم اجماع اثبات کار، در بلاک چین هایی مانندِ بلاک چین بیت کوین مورد استفاده قرار می گیرد. در این بلاک چین، الگوریتم PoW، استخراج یا ماینینگ می باشد و کاربران با انجام معادلات ریاضی، امنیت شبکه را تامین می نمایند.

در مقابل، الگوریتم اجماع اثبات سهام یا PoS، امنیت بلاک چین را از طریق سپرده گذاری یا استکینگ تامین می کند. در این حالت، کاربران شبکه بلاک چین، مقداری از ارز دیجیتال خود را برای مدتی مشخص در یک پلتفرم ذخیره می کنند و در ازای تامین امنیت شبکه، سود دریافت می نمایند. در این الگوریتم، هرچه مقدار ارز دیجیتال شما بیشتر باشد، سود حاصل از استکینگ نیز بیشتر خواهد بود.

یکی از ارزهای دیجیتالی که بلاک چین آن از الگوریتم PoS پشتیبانی می کند، تتر است. در ادامه این مقاله، نحوه استکینگ تتر را به شما توضیح خواهیم داد.

2. نحوه استکینگ تتر

استکینگ تتر، باید از طریقِ پلتفرمی که خدمات سپرده گذاری این ارز دیجیتال را پشتیبانی می کند، انجام شود. کیف پول های ارز دیجیتال و صرافی های بین المللی، دو پلتفرم مناسب برای سپرده گذاری تتر می باشند.

2.1. استکینگ تتر با استفاده از کیف پول الکترونیکی

همانگونه که در پاراگرافِ قبل نیز بیان کردیم، یکی از پلتفرم های مناسب برای استکینگ تتر، کیف پول الکترونیکی است. البته، شما باید از کیف پولی استفاده نمایید که از اعتبار بالایی برخوردار باشد. در حال حاضر، یکی از معتبرترین و بهترین کیف پول های الکترونیکی، تراست والت نام دارد. این کیف پول، به سادگی قابل نصب و راه اندازی می باشد.

شما می توانید پس از نصبِ نرم افزارِ این کیف پول، سرمایه ریالی خود را از طریق صرافی های ایرانی به تتر تبدیل کنید و آن را به حساب تراست والت، واریز نمایید.

پس از واریز، شما باید وارد صفحه استکینگ تتر در نرم افزار تراست والت شوید و قوانین آن را مطالعه نمایید. سپس باید مقدارِ تتری که قصد استیک کردن آن را دارید، مشخص کنید و دکمه تایید را انتخاب نمایید. با پایان یافتنِ دوره استکینگ، سرمایه اصلی شما و سود حاصل از سپرده گذاری آن، آزاد خواهند شد.

البته، کیف پول های دیگری نیز برای استکینگ تتر، در دسترس می باشند اما تراست والت، از نظر میزان اعتبار، انتخاب مناسب تری خواهد بود.

در روش استکینگ، کاربران با سپرده گذاری، امنیت شبکه را تامین می کنند و در ازای آن، پاداش دریافت می نمایند.

2.2. استکینگ تتر از طریق صرافی های بین المللی ارز دیجیتال 

یکی دیگر از پلتفرم های استکینگ تتر، صرافی ارز دیجیتال می باشد. در حال حاضر، صرافی های بسیاری از روشِ استکینگ تتر پشتیبانی می کنند. شما می توانید از طریق یک صرافی ایرانی، مبلغ دلخواه خود را به حساب یک صرافی بین المللی واریز نمایید و سپس، سپرده گذاری تتر را انجام دهید.

البته، قبل از استکینگ تتر در هر صرافی، شما باید قوانین سپرده گذاری در آن صرافی (مانندِ میزان سوددهی و مدت زمان قفل شدن سرمایه) را مطالعه نمایید و سپس اقدام کنید.

همچنین، با توجه به تحریم های مالی، بعضی از صرافی های بین المللی (مانند بایننس)، از ارائه خدمات به کاربرانی که هویت ایرانی دارند، خودداری می کنند. بنابراین، اگر قصد دارید تا استکینگ تتر را در صرافی هایی مانند بایننس انجام دهید، ابتدا از مخفی بودن هویت واقعی خود، مطمئن شوید.

3. مزایا و معایبِ استفاده از روش استکینگ تتر

هر روشِ کسب درآمد از بازار ارزهای دیجیتال، دارای مزایا و معایب خاص خود می باشد. استکینگ تتر نیز، از این قاعده مستثنی نیست. در ادامه، مزایا و معایب استفاده از این روش را توضیح خواهیم داد؛

میزان سوددهی در روش استکینگ، بسیار پایین تر از روش استخراج، می باشد.

3.1. مزایای استکینگ رمزارز تتر

کسب درآمد از رمزارزهایی مانند بیت کوین که از الگوریتم PoW استفاده می کنند، از طریق استخراج امکان پذیر است. برای استخراج، شما نیاز به خرید دستگاه ماینر خواهید داشت و هزینه خرید این دستگاه نیز نسبتا بالا می باشد.

در مقابل، رمزارز تتر از الگوریتم PoS پیروی می کند و کسب درآمد از آن با استفاده از روشِ استکینگ، امکان پذیر می باشد. بنابراین شما می توانید با خرید مقدار کمی تتر و استیک کردن آن، پاداش دریافت نمایید.

به عبارت دیگر، می توانیم بگوییم که استکینگ تتر نسبت به استخراج رمزارزی مانند بیت کوین، سوددهی پایدار تری خواهد داشت.

3.2. معایب استکینگ رمزارز تتر

در روشِ استکینگ تتر، سرمایه شما در یک کیف پول الکترونیکی و یا حساب یک صرافی ارز دیجیتال، ذخیره خواهد شد. کیف پول و حساب صرافی، پلتفرم هایی آنلاين می باشند و احتمال هک شدن آنها وجود دارد. به همین دلیل، بهتر است از پلتفرم هایی برای استکینگ استفاده نمایید که از اعتبار بالایی برخوردار هستند.

همچنین، اگر میزان درآمد از دستگاه ماینر را با میزان درآمد از استکینگ تتر مقایسه کنیم، خواهیم دید که فرآیند استخراج از فرآیند سپرده گذاری، بسیار پردرآمد تر خواهد بود. بنابراین، اگر سرمایه بالایی را در اختیار دارید، می توانید از طریق استخراج بیت کوین به درآمد بیشتری برسید.

سخن پایانی

در این مقاله، توضیحاتی جامع را در مورد روش استکینگ ارز دیجیتال تتر، به شما ارائه دادیم. با استفاده از این روش، شما می توانید سرمایه خود را در یک کیف پول یا حساب یک صرافی قفل نمایید و پس از گذشت مدتی مشخص، سود حاصل از آن را دریافت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *