استیبل کوین ها، ظهور ثبات در بازار ارزهای دیجیتال

استیبل کوین ها

استیبل کوین ها، ظهور ثبات در بازار ارزهای دیجیتال را به همراه داشته اند. در دنیای ارز های دیجیتال، مفاهیم پر اهمیت زیادی تعریف می شود. هر کدام از این مفاهیم، یک سری کاربرد های خاص داشته و به نحوی روند بازار را تحت تاثیر خود قرار می دهند.

یکی از موارد پر اهمیتی که همه فعالان دنیای ارز دیجیتال باید با آن آشنایی داشته باشند، استیبل کوین است. عبارت StableCoin در زبان فارسی به معنای سکه ثابت می باشد. زمانی یک ارز در این دسته بندی قرار می گیرد که قیمتش تحت هیچ شرایطی تغییر نکند.

استیبل کوین ها، ظهور ثبات در بازار ارزهای دیجیتال

پس قیمت استیبل کوین های موجود در بازار همیشه ثابت بوده و هیچوقت نوسان پیدا نمی کند. اینجا یک سوال مهم مطرح می شود: مهم ترین کاربرد Stable Coin چیست؟ اصلا ما چگونه می توانیم نسبت به استفاده از این سکه اقدام نماییم؟ امروز ما قصد داریم تا سوالاتی همچون چگونه استیبل کوین ها، ظهور ثبات در بازار ارزهای دیجیتال را به همراه داشته اند، بررسی نماییم. پس با ما همراه شوید.

استیبل کوین چیست؟

امروزه کمتر کسی پیدا می شود که با مفهوم استیبل کوین آشنایی نداشته باشد. استیبل کوین نام یک توکن خاص نیست. زمانی که یک ارز دیجیتال قیمت ثابتی داشته باشد، در این دسته بندی قرار می گیرد. هدف اصلی کارشناسان از ایجاد Stable Coin، افزایش میزان ثبات بازار است.

بیایید یک مثال از کاربرد های Stable Coin را بررسی کنیم. یک ارز دیجیتال محبوب همچون بیت کوین را در نظر بگیرید. بیت کوین اولین ارز دیجیتال بزرگ دنیا به حساب آمده و هم اکنون قیمت بالایی دارد. با اینکه بیت کوین ارزش زیادی دارد اما قیمتش همیشه ثابت نیست. طی یک ساعت، قیمت بیت کوین چندین بار تغییر پیدا می کند. در چنین شرایطی، اعتماد به بیت کوین برای کاربران کمی دشوار می شود. چرا که آنها نمی توانند هم از کاهش و هم از افزایش قیمت یک ارز بهره ببرند. اینجاست که استفاده از مفهوم Stable Coin مطرح می شود.

استفاده از تتر به جای دلار کاغذی در سفر

کاربران برای حفظ دارایی های خود در برابر نوسانات بازار و تغییر قیمت ارز های ویژه ای همچون بیت کوین، نسبت به خرید استیبل کوین های مختلف اقدام می نمایند. معمولا خیلی از کاربران، این ارز های دیجیتال را به عنوان ارز های پایه ای شناسایی می کنند.

مزایای استفاده از انواع استیبل کوین

استیبل کوین ها، چه مزایایی را در خود جای داده اند؟ بی شک به کار گیری یک ارز دیجیتال ویژه برای محافظت از دارایی در برابر نوسانات بازار، مزایای زیادی را به همراه دارد. انواع stable coin به گونه ای طراحی شده اند تا از دارایی های کاربران محافظت نمایند. آنها همه ویژگی های یک ارز دیجیتال عادی را به همراه دارند. یعنی آنها ایمن هستند، هزینه ایجاد تراکنش پایینی دارند و به صورت ناشناس مدیریت می شوند.

از آنجایی که یک استیبل کوین یک پشتیبان مالی قوی دارد، همیشه ارزشش ثابت است. این پشتیبان لزوما ارز های دیجیتال نیستند. گاهی اوقات دلار، یورو و حتی طلا به عنوان پشتیبان Stable coin مورد استفاده قرار می گیرند. پس استفاده از آن برای حفظ دارایی یا جلوگیری از ضرر هنگام معامله های خاص، همواره نتایج مطلوبی را برای کاربران به همراه خواهد داشت.

نکات مهم برای خرید استیبل کوین ها

برای خرید انواع استیبل کوین، شما همواره باید به یک سری نکات خاص توجه داشته باشید. Stable Coin های موجود در بازار دسته بندی های زیادی دارند. تتر مشهور ترین ارز دیجیتالی است که در این دسته بندی قرار می گیرد. قیمت تتر همیشه یک دلار بوده و یک دلار هم باقی می ماند. پس اگر شما هم به دنبال خرید Stable Coin با ثبات و ایمن هستید، می توانید با خیال راحت از تتر استفاده نمایید.

دومین نکته ای که شما باید به آن توجه کنید، کاربرد استیبل کوین است. برخی از تریدر ها به این مسئله توجهی ندارند که قیمت یک Stable Coin همچون تتر، هیچگاه افزایش پیدا نمی کند. تتر همیشه یک دلار بوده و یک دلار هم باقی می ماند. پس سرمایه گذاری بلند مدت روی این ارز دیجیتال، نتایج مطلوبی را برایتان به همراه نخواهد داشت. در نهایت، لازم به ذکر است که برای محافظت از ارز اموالتان در برابر نوسانات قیمت ریال هم شما می توانید از استیبل کوین هایی همچون تتر استفاده کنید.

کلام آخر

امروز ما سعی کردیم به سوال استیبل کوین ها، ظهور ثبات در بازار ارزهای دیجیتال را چگونه توجیه می کنند پاسخ دهیم. همانطور که مشاهده کردید، انواع استیبل کوین ابزار های کاربردی به حساب می آیند که از دارایی های کاربران در برابر نوسانات بازار محافظت می نمایند. استفاده از استیبل کوین هایی همچون تتر امروزه به مسئله ای متداول در دنیای ارز دیجیتال تبدیل شده است. اگر شما هم به دنبال خرید انواع ارز دیجیتال از جمله استیبل کوین های محبوب در بازار هستید، می توانید خدمات صرافی های معتبری همچون مجموعه فرهاد اکسچنج را مورد استفاده قرار دهید.

منابع

https://www.investopedia.com/terms/s/stablecoin.asp

https://flexiple.com/blockchain/what-are-stablecoins-and-how-do-they-work/

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *