افزایش نجومی کارمزد اتریوم!!

فرهاد اکسچنج

هزینه استفاده از شبکه اتریوم به بالاترین حد ممکن رسیده و تحلیلگران آخرین میم کوین ها را مقصر این امر می دانند.

میم کوین چیست؟ به ارزهای دیجیتالی گفته می شود در واقع از یک شوخی ایجاد شده اند و ممکن است بسیار رشد کنند مانند دوج کوین.

فرهاد اکسچنج را بهتر بشناسید!

 

لینک های مفید:
صرافی آنلاین

 
طی هفته گذشته، متوسط هزینه های شبکه اتریوم با افزایش 470 درصدی به بالاترین رکورد در 11 ماه مه رسیده است. به نظر نمی رسد کارمزد اتریوم به همین زودی ها کاهش یابد. طبق داده های پلتفرم تحلیلی Bitinfocharts، هفته گذشته متوسط هزینه تراکنش در شبکه اتریوم به حدود 12 دلار کاهش یافته بود. اما امروز کارمزد این شبکه بیش از 70 دلار است. این مقدار دو برابر بالاترین سطح قبلی در اواخر فوریه یعنی کارمزد 40 دلاری است. این پلتفرم تحلیلی فقط متوسط قیمت کارمزد شبکه را گزارش می دهد. برخی عملیات مانند تعاملات قراردادهای هوشمند یا مبادله رمز ارزها در صرافی های غیرمتمرکز می توانند از نظر میزان کارمزد بسیار بالاتر باشند.

قرارداد هوشمند یک پروتکل کامپیوتری برای ایجاد یا بهبود قرارداد است. قرارداد هوشمند امکان ایجاد تراکنش‌های معتبر بدون واسط را فراهم می‌کند. این تراکنش‌ها قابل پیگیری و غیرقابل برگشت هستند. قراردادهای هوشمند شامل تمام اطلاعات مربوط به شرایط قرارداد و اجرای تمام اقدامات هدف گذاری شده به‌طور خودکار می‌شوند. قرارداد هوشمند می‌تواند بدون نیاز به فرد یا نهادی اجرا و اعمال شود. از این رو می‌تواند امنیت بیشتری داشته باشد.

به طور مثال میانگین کارمزد انتقال توکن در صرافی غیر متمرکز Uniswap که مبتنی بر بلاکچین اتریوم است حدود 200 دلار می باشد. بالاترین مقدار این کارمزد 240 دلار بوده است. همچنین افزودن یا حذف نقدینگی به یک قرارداد هوشمند DeFi (امور مالی غیر متمرکز) ممکن است 210 دلار هزینه داشته باشد.

ویدیو های آموزشی و تحلیلی بلاکچین

Ethereum fees

میم کوین ها مقصر هستند!

پلتفرم خبری Trustnodes با ارسال تصویر تراکنش یک کاربر که 337 دلار بابت انتقال توکن در صرافی غیر متمرکز Uniswap پرداخت کرده است، اعلام کرد:
“این افزایش کارمزد و ازدحام شبکه با هیجان موجود در بازار میم کوین ها که توسط ایلان ماسک برای دوج کوین آغاز شده است، مرتبط است.”

به نظر می رسد توکن SHIBA یکی از مقصر های این میدان است که خود را “قاتل دوج کوین” توصیف کرده است. البته این توکن تنها چیزی که در حال حاضر تهدید کرده است شبکه اتریوم و احتمالاً جیب کاربران است😄

بازگشت پامپ (افزایش قیمت) و دامپ (کاهش قیمت)

در کمتر از یک هفته، SHIBA بیش از 1400٪ رشد کرده است. اما سقوط آن در حال حاضر آغاز شده است. طبق گفته پلتفرم تحلیلی Coingecko، قیمت این توکن در یک روز 30٪ کاهش داشته است.
میم کوین دیگری که توسط شبکه Yearn Finance عرضه شده است، Woofy نام دارد.
Yearn Finance یکی از پروتکل های دیفای است. توکن امنیتی این شبکه یعنی YFI رشد چشمگیری داشته است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *