نحوه خرید و فروش لیر در بازار پایاپای

lir_01

بازار P2P (پایاپای) یا همان بازار همتا به همتا، پلتفرمی غیرمتمرکز است که به موجب آن دو فرد برای خرید و فروش مستقیم انواع ارزهای دیجیتال و الکترونیک با یکدیگر، بدون واسطه یا با استفاده از یک سازمان با یکدیگر تعامل دارند.

بازار P2P فرهاد اکسچنج

وب‌سایت فرهاد اکسچنج چنین پلتفرمی را برای کاربران گرامی فراهم آورده است. کاربران احراز هویت شده فرهاد اکسچنج می‌توانند در بازار سنتی پایاپای با یکدیگر معامله کنند.  بازار پایاپای سنتی یکی از ماژول‌های اصلی فرهاد اکسچنج حرفه‌ای بوده که اکنون در اختیار کاربران گرامی قرار گرفته است.

ویژگی‌های بازار پایاپای فرهاد اکسچنج

-کاربران گرامی می‌توانند در این بازار آگهی‌های موجود را تکمیل کنند یا اگر از نظرشان نرخ‌ها مناسب نبودند، با نرخ دلخواه خود آگهی خرید یا فروش ثبت کنند.

-از ویژگی‌های ماژول بازار پایاپای، می‌توان به امکان چانه زنی بین خریدار و فروشنده و امکان «داوری» اشاره کرد.

-از دیگر ویژگی‌های این بازار اینکه هر کاربر می تواند بازار و صفحه‌ی اختصاصی خودش را داشته باشد و مشتریان خود را به صفحه‌ی خاص خودش دعوت کند. در واقع این ماژول یک اکسچنج رایگان و اختصاصی برای هر کاربر خواهد بود.

نحوه خرید و فروش لیر در فرهاد اکسچنج

به منظور خرید و فروش لیر در فرهاد اکسچنج، وارد بازار پایاپای شوید.

برای گذاشتن آگهی با قیمت دلخواه، بر روی گزینه ایجاد آگهی کلیک می‌کنیم.

سپس ارز واریزی و دریافتی را انتخاب کرده و تعیین می‌کنیم که قیمت ثابت و یا شناور باشد.

*قیمت شناور بدین معنی است که قیمت آگهی همزمان با نوسانات بازار نوسان داشته باشد.

در صفحه بعد مقداری که قصد دارید برای آگهی پرداخت نمایید وارد می‌کنید. در بازار پایاپای فرهاد اکسچنج واریز و دریافت لیر تنها به صورت دستی امکان پذیر است.

*حالت دستی بدین معنی است که پرداخت از خارج سایت فرهاد اکسچنج انجام شده و می‌بایست لیر را به حساب بانکی کاربر واریز نمایید. حالت اتوماتیک نیز بدین معنی است که پرداخت از طریف کیف پول پایاپای فرهاد اکسچنج انجام شود. در حالت اتوماتیک مبلغ آگهی در کیف پول قفل شده و زمانی که آگهی قبول شود و بر روی گزینه آزادسازی کلیک کنید به صورت اتوماتیک از کیف پول کسر می‌شود.

در فیلد بعدی حداقل یا حداکثر پرداخت در این آگهی را تعیین می‌کنید. به طور مثال تعیین می‌کنید که حداقل مقداری که از آگهی شما می‌تواند قبول شود 50 لیر است.

سپس محدودیت زمان پرداخت را تعیین نمایید که قبول کننده آگهی تا چه حد زمان دارد تا برای شما مبلغ را واریز نماید.

در صورتی که تمایل دارید آگهی در زمان خاصی از لیست آگهی‌ها حذف شود نیز زمان حذف آن را تعیین نمایید.

در صفحه بعد شرایطی که تمایل دارید قبول کننده آگهی داشته باشد را تعیین می‌کنید. در صورتی که تمایل داشته باشید آگهی شما را فقط کاربری خاص مشاهده کند و دیگر کاربران جزئیات آگهی شما را مشاهده نکنند، می توانید در هنگام ایجاد آگهی بر روی گزینه خصوصی کلیک کرده و پس از تکمیل مراحل ایجاد آگهی، از بخش جزئیات آگهی در بخش آگهی‌های من، رمز ایجاد شده را کپی نمایید.

در نهایت رمز را برای شخصی که مد نظر دارید بفرستید تا آن کاربر با وارد کردن پسورد، وارد آگهی شما شده و معامله را آغاز کند.

در آخر کدهای OTP را وارد کرده و آگهی خود را ایجاد نمایید.

خرید و فروش لیر از طریق قبول آگهی

از قسمت فیلتر آگهی‌ها، ارز واریزی و دریافتی را انتخاب نمایید. به طور مثال من ارز واریزی را لیر و ارز دریافتی را ریال انتخاب می‌کنم.

سپس از میان آگهی‌های موجود، موردی که قیمت آن موردقبولم باشد را انتخاب کرده و بر روی گزینه قبول آگهی کلیک می‌کنم.

مقداری که قصد دارم دریافت و واریز کنم را وارد کرده و بر روی گزینه قبول این آگهی کلیک می‌کنم. در این آگهی حالت واریز دستی انتخاب شده است. بنابراین پس از قبول آگهی می‌بایست در قسمت چت، اطلاعات حساب آگهی‌گذار را دریافت نماییم تا لیر برای او واریز کنیم.

اکنون پیغامی برای آگهی‌گذار ارسال شده تا برای تایید تراکنش اقدام نماید.

در صفحه بعدی جزئیات تراکنش را چک کرده و در نهایت در صورت موافقت با تمام موارد و واریز لیر، بر روی گزینه “منتقل شد، بعدی” کلیک می‌کنیم. آگهی گذار نیز پس از دریافت لیر، بر روی گزینه آزادسازی کلیک می‌کند تا ریال برای کیف پول پایاپای شما واریز گردد.

بدین ترتیب می‌توان لیر را با قیمت دلخواه خرید و فروش کرد.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *