با توکن NFT همیشه ردیف اول کنسرت ها بنشینید!!

فرهاد اکسچنج

بدون شک بازار توکن های غیرقابل تعویض (NFT) در حال رشد می باشد. بر اساس گزارش جدید پلتفرم تحلیلی DappRadar، حجم معاملات NFT در سه ماهه سوم سال 2021 به بیش از 10 میلیارد دلار افزایش یافته که این مقدار هفت برابر بیشتر مقدار حجم معاملات در سه ماهه قبل می باشد.

 

لینک های مفید:
خرید بیت کوین

 

در گذشته‌ای نه چندان دور، افراد مشهوری که مشتاق کسب سود از بازار رو به رشد کریپتو بودند، گزینه‌های کمی داشتند. با این حال، به لطف NFT ها، آن ها اکنون می توانند با انتشار مجموعه های دیجیتالی پرطرفدار، از ستاره بودن خود استفاده کنند، آثار هنری، آلبوم ها، کارت های تجاری یا کالا. این کلکسیون‌های توکن‌شده می‌توانند به نوبه خود در بازار آزاد بین طرفداران و سرمایه‌گذاران معامله شوند.

صنعت موسیقی یک بستر عالی برای اثبات NFT ها!

از موسیقی‌دان‌ها و ورزشکاران گرفته تا بازیگران و سوپرمدل‌ها و سلبریتی‌های برجسته مشغول استخراج و حراج مجموعه‌ای از دارایی‌ها و کالاهای مبتنی بر بلاک‌چین هستند که برای جمعیت باهوش دیجیتال جذاب می باشد. از طریق NFT، شخصیت‌های معروف می‌توانند با طرفداران خود در حوزه دیجیتال ارتباط برقرار کنند و جریان درآمد جدیدی را وارد معامله کنند.

در اوایل سال جاری، گریمز، نوازنده کانادایی، تقریباً 6 میلیون دلار NFT شامل آثار هنری و انیمیشن های صوتی و تصویری خود فروخت. شاید تعجب آور نباشد که نوازندگان، به طور فزاینده ای از NFT برای تکمیل درآمد خود استفاده می کنند. همه‌گیری جهانی کووید-19 نیز ضربه بزرگی به صنعت وارد کرد، زیرا بسیاری از نوازندگان برای کسب درآمد به اجرای کنسرت متکی بودند. هنرمندانی که به پروژه NFT پیوستند شامل اسنوپ داگ، امینم، جی زی، شکیرا، لوئیس کاپالدی، استیو آئوکی، شاون مندز، پادشاهان لئون، پسر سولجا و آفکس دوقلو هستند.

از میان همه نام‌های بالا، Kings of Leon با نمادسازی آلبوم جدید خود، When You See Yourself، بزرگترین سروصدا را به همراه داشت و در این فرآیند 2 میلیون دلار درآمد کسب کرد. جالب اینجاست که این نسخه شامل حراج شش بلیت طلایی می‌شد که توکن‌های حاصل از آن به دارنده این امکان را می‌داد تا برای همیشه یک نمایش از هر تور Kings of Leon در ردیف اول داشته باشد.

 

لینک های مفید:
صرافی آنلاین

 

خلاقیت در قلب این سرمایه گذاری ها قرار دارد و موارد استفاده جدید از NFT همیشه در حال ظهور هستند. به عنوان مثال، بشازار رویال مبتنی بر بلاک چین را در نظر بگیرید که به کاربران اجازه می‌دهد سهام آهنگ‌هایی را که از آن لذت می‌برند را خریداری کنند و با رسیدن همان آهنگ‌ها به محبوبیت، حق امتیاز کسب کنند. در همین حال، هنرمندان می توانند اکثریت حقوق آثار خود را حفظ کنند و در عین حال به بودجه مستقیم از بزرگترین حامیان خود دسترسی داشته باشند. به گفته رویال، این سیستمی است که هنرمندان و طرفداران می‌توانند بدون اتکا به واسطه‌هایی که بیشتر سود را می‌برند، به طور متقابل و یکسان سود ببرند.

NFT وارد زمین ورزش شد!

موسیقی ممکن است به خوبی ثابت کند که بزرگترین محرک در سوق دادن NFT ها به جریان اصلی می باشد، اما ستارگان ورزش نیز به طور انبوه از NFT استقبال می کنند.

آیا حباب NFT خواهد ترکید و طرفداران و سرمایه‌گذاران انباری از کلکسیون‌های دیجیتال را نگه می‌دارند؟ آیا شاهد ظهور موارد استفاده خلاقانه تری از NFT ها که به طرفداران انواع امتیازات عالی را می دهند خواهیم بود؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *