بسته پیشنهادی بلاکچین برای شرکت های تاکسی رانی مانند اسنپ و تپسی!

فرهاد اکسچنج

چگونه بلاکچین می تواند به صنعت تاکسی رانی اینترنتی کمک کند؟

 

لینک های مفید: خرید بیت کوین

 

بلاکچین از امیدوارکننده ترین فناوری هایی است که می تواند نه تنها صنعت مالی بلکه صنایع دیگری را مانند صنعت تاکسی رانی، تحت تاثیر قرار دهد. شرکت های تاکسی رانی متمرکز مانند Uber و Lyft در چند سال گذشته انقلابی در صنعت تاکسی ایجاد کرده اند. اما این شرکت ها از مشکلات ذاتی سیستم های متمرکز رنج می برند. بلاکچین می تواند با غیر متمرکز کردن این خدمات، سیستم را بهبود بخشد. Uber و Lyft جزو شرکت های تاکسی رانی اینترنتی آمریکایی-کانادایی هستند. این شرکت ها خدماتی همچون رزرو بلیط هواپیما، سفارش غذا و … را نیز ارائه می دهند، درست همانند اسنپ و تپسی.

احراز هویت راننده و مسافر با بلاکچین

در حال حاضر یکی از بزرگترین مسائلی که Uber و Lyft با آن روبرو هستند، اطمینان از ایمنی راننده و مسافر است. شرکت هایی مانند Uber سالانه میلیون ها دلار صرف تأیید هویت رانندگان خود و انجام بررسی های سوء پیشینه می کنند. اما علی رغم تلاش های فراوان، بروز جنایت در صنعت تاکسی همچنان زیاد است. بنابراین تایید هویت یک بهره برداری عالی از بلاکچین است. زیرا این فناوری می تواند تأیید هویت بسیار قابل اعتماد همراه با کاهش هزینه ها را فراهم کند. این موضوع می تواند به این شرکت ها کمک کند تا تجربه مسافر بری ایمن تری را همراه با صرفه جویی در میلیون ها دلار خرج سالانه فراهم کنند.

مزایای تاکسی رانی غیرمتمرکز

Uber بدون شک با کاهش موانع پذیرش رانندگان و ورود کاربران به سیستم، هزینه ها و زمان انتظار را کاهش داده است. بنابراین ارزش Uber در حال حاضر 70 میلیارد دلار و ارزش Lyft حدود 11 میلیارد دلار است. این شرکت ها بازارهای عظیمی هستند که با گذشت زمان بزرگتر می شوند. اما هرچه این شرکت ها رشد می کنند، ناگزیرند با مشکلاتی که در ذات مدل های متمرکز است، روبرو شوند. مشکلاتی مانند اختیارات بیش از حد یک مرجع مرکزی و هزینه های خودسرانه ای که توسط این واسطه ها برای ارائه خدمات دریافت می شود.

 

لینک های مفید: صرافی آنلاین

 

 

در مدل جایگزین مبتنی بر بلاکچین چه اتفاقی می افتد؟ در این مدل کاربران می توانند با استفاده از بلاکچین که می تواند یک سیستم رتبه بندی داخلی برای افزایش امنیت هر دو طرف داشته باشد، تاکسی هایی را با قیمت مناسب و امنیت بالاتر انتخاب کنند. برجسته ترین مزایای یک سیستم مبتنی بر بلاکچین: شفاف تر شدن الگوریتم هایی که انتخاب تاکسی و ویژگی هایی مانند افزایش قیمت را تعیین می کنند. زیرا تغییرات در بلاکچین به تایید تمام افراد نیاز دارد. افزایش رقابت از طریق این شرکت های مبتنی بر بلاکچین برای بازار مثبت است. زیرا وقتی رقابت افزایش می یابد، بازیکنان موجود برای ادامه رقابت نیاز به نوآوری دارند. این موضوع همچنین می تواند به غول های تاکسی رانی مانند Uber کمک کند تا مسافران و رانندگان مزایا و گزینه های بیشتری برای انتخاب سفر خود در اختیار داشته باشند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *