بلاکچین اینبار پیوند عاشقانه دو زوج را رقم می زند!

فرهاد اکسچنج

یک زوج در بلاکچین اتریوم ازدواج کردند!!!

ربکا رز و پیتر کاچرگینسکی، کارمندان برجسته صرافی ارز دیجیتال coinbase مستقر در ایالات متحده، نشان داده اند که چگونه از بلاکچین اتریوم برای ازدواج قانونی استفاده کرده اند. روز 3 آوریل، رز طی توییتی اعلام کرد: “بر خلاف عموم مردم که در مکان های مذهبی یا در یک ساحل زیبا ازدواج می کنند، ما بر روی بلاکچین اتریوم ازدواج کردیم.” کاچرگینسکی علاوه بر برگزاری یک مراسم عروسی سنتی مختص یهودیان، یک قرارداد هوشمند اتریوم به نام Tabaat نوشت. در این قرارداد، توکن های NFT با نام TBT به عنوان حلقه ازدواج آن ها برای کیف پول این زوج صادر شد. Tabaat معادل یهودی کلمه حلقه است.

 
لینک های مفید: خرید بیت کوین
 

NFT ها یا همان توکن های غیرقابل تعویض بلاکچین اختصاصی برای خود ندارند و منحصر به فرد و کمیاب هستند. در واقع NFT  ها دارایی های دیجیتالی هستند که مشخصات آن ها با دیگر توکن ها قابل تعویض نیست. قرارداد هوشمند یک پروتکل کامپیوتری برای ایجاد یا بهبود قرارداد است. قرارداد هوشمند امکان ایجاد تراکنش‌های معتبر بدون واسط را فراهم می‌کند. این تراکنش‌ها قابل پیگیری و غیرقابل برگشت هستند. قراردادهای هوشمند شامل تمام اطلاعات مربوط به شرایط قرارداد و اجرای تمام اقدامات هدف گذاری شده به‌طور خودکار می‌شوند.

بلاکچین اینبار پیوند عاشقانه دو زوج را رقم می زند!

هزینه این ازدواج چقدر شد؟

کاچرگینسکی قرارداد هوشمند 2218 خطی را در 10 مارس ایجاد کرد، هزینه ساخت این قرارداد 0.25 اتر بود که این مقدار در آن زمان تقریباً 450 دلار ارزش داشت. یک ساعت پس از انعقاد قرارداد، سه معامله دیگر با هزینه 0.0048 اتر معادل 87 دلار از Tabaat ارسال شد که نشان می دهد تهیه توافق نامه ازدواج حدود 537 دلار هزینه داشته است. این مراسم خود شامل دو معامله برای انتقال حلقه های NFT از قرارداد هوشمند به کیف پول رز و کاچرگینسکی بود. در کل، تأیید این مراسم توسط شبکه اتریوم  4 دقیقه طول کشید. در مقابل، متوسط  هزینه ​​عروسی در ایالات متحده تقریباً 25000 دلار است.

 
لینک های مفید: صرافی آنلاین
 

رز طی توییتی گفت: “بلاکچین بر خلاف اشیا فیزیکی جاودانه است، متوقف نمی شود، سانسور آن غیرممکن است و به اجازه کسی احتیاج ندارد. دقیقا همانطور که عشق باید باشد. چه چیزی ممکن است عاشقانه تر از این باشد. “

این اولین ازدواج مبتنی بر بلاکچین نیست. این فناوری اولین بار برای ازدواج دو شخص در اکتبر 2014 مورد استفاده قرار گرفت. دیوید موندروس و جویس بایو ازدواج خود را با اسکن یک کد QR در مراسمی که در یک کنفرانس خصوصی بیت کوین در دیزنی برگزار شد، رسمی کردند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *