بیت کوین مجدد به اوج باز می گردد!

فرهاد اکسچنج

بیت کوین صبح روز جمعه مجدد وارد مسیر صعودی خود شد. این ارز پس از چند هفته افت قیمت، به سطح قیمت 47 هزار دلار که بالاترین سطح قیمت این ارز در 12 روز گذشته می باشد دست یافت.

این سود چشمگیر و امیدوار کننده پس از آن رخ داد که جروم پاول، رئیس فدرال رزرو ایالات متحده، اعلام کرد که قصد ممنوعیت ارزهای رمزنگاری شده را ندارد.

 

لینک های مفید:
خرید بیت کوین

 

در جلسه کمیته خدمات مالی مجلس نمایندگان مجلس تد باد (R-N.C) از پاول پرسیده شد که آیا به دنبال اعمال محدودیت های مشابه چین برای ارزهای رمزنگاری شده می باشد؟! وی پاسخ داد که خیر، ما قصد ممنوعیت ارزهای دیجیتال را نداریم.

آموزش کار با بیت کوین و دیگر رمز ارزها

“من قصد ممنوعیت آن ها (ارزهای دیجیتال) را ندارم.”

بیت کوین

یک هفته پیش، قدرتمندترین نهادهای نظارتی چین ارزهای رمزنگاری شده را ممنوع کرده و جلوی معاملات و استخراج ارزهای دیجیتال را گرفتند. همین مسئله باعث افت بازار شد. بلافاصله بعد از این خبر، ممنوعیت رمز ارزها  توسط تعدادی دیگر از سازمان ها از جمله بانک مرکزی، موسسات مالی، امنیتی و قانون گذاران خارجی صورت گرفت. این اولین بار است که تنظیم کننده های مالی پکن در کنار هم برای سرکوب ارزهای رمزنگاری شده کار می کنند.

 

لینک های مفید:
صرافی آنلاین

 

به نظر می رسد پاول می خواهد رویکردی بی طرفانه نسبت به بیت کوین و بیشتر ارزهای رمزنگاری شده داشته باشد. وی اشاره کرد که استیبل کوین ها شاهد نوعی تنظیم مقررات خواهند بود. استیبل کوین ها نسخه های منحصر به فردی از رمز ارزها هستند که توسط دارایی های ذخیره مانند طلا یا دلار آمریکا پشتیبانی می شوند. بنابراین استیبل کوین ها، به نسخه های دیجیتالی یا رمزنگاری شده آن ارزهای سنتی تشبیه می شوند.

وی گفت: “آن ها تا حدودی خارج از محدوده نظارتی هستند. بهتر است که برای آن ها قانون گذاری شود.”

رشد ارزهای رمزنگاری شده تنها به بیت کوین خلاصه نمی شود. زیرا اتریوم و ریپل (XRP) نیز شاهد جهش هایی بودند که هرکدام هفت درصد و پنج درصد افزایش قیمت داشتند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *