راهنمای خرید بیت کوین با تومن

23

مقدمه خرید بیت کوین با تومن

بیت کوین، اولین، معتبرترین و با ارزش ترین رمزارز اختراع شده در جهان می باشد. اعتبار بالای بیت کوین، آن را به یکی از رمزارز های مورد علاقه تریدر ها برای سرمایه گذاری، تبدیل کرده است. تریدر ها با تحلیل بیت کوین، نه تنها آینده این ارز دیجیتال را پیش بینی می کنند، بلکه مسیر صعودی یا نزولی بازار را نیز مشخص می نمایند؛ چرا که ارزش این ارز دیجیتال عظیم، بر روندِ ارزشی سایر آلت کوین ها نیز تاثیر می گذارد. در این مقاله، قصد داریم تا ابتدا بیت کوین را معرفی کنیم و سپس، نحوه خرید بیت کوین با تومن را به شما توضیح دهیم. بنابراین تا پایان با ما همراه باشید.

خرید بیت کوین با تومن، از طریق صرافی های ایرانی و خارجی، امکان پذیر است.

بیت کوین چیست؟

بیت کوین، اولین ارز دیجیتالی است که در سال 2008 در شبکه بلاک چین قرار گرفت. این ارز دیجیتال توسط شخصی ناشناس توسعه یافت و امروزه به ارزشمند ترین رمزارز موجود در جهان تبدیل شده است.

هدف از اختراع بیت کوین، افزایش امنیت تراکنش های مالی در سطح جهان بود. در هنگام معامله با این ارز دیجیتال، اطلاعات شخص ارسال کننده و دریافت کننده رمزارز محفوظ می ماند و بدین طریق، امنیت انجام معاملات افزایش پیدا می کند.

بیت کوین؛ رمزارزی ایمن برای سرمایه گذاری

همانگونه که در پاراگراف های قبل بیان کردیم، در ابتدا بیت کوین برای انجام تراکنش های مالی در بستری ایمن اختراع شد اما به مرور زمان، کاربرد های دیگری نیز به این ارز دیجیتال اضافه گردید.

یکی از این کاربرد ها، سرمایه گذاری بود. تریدر های بسیاری، با توجه به ارزش بالای بیت کوین، علاقه مند به سرمایه گذاری بر روی این رمزارز شدند. تریدر های ایرانی نیز از این قاعده مستثنی نبودند و به همین دلیل، میزان خرید بیت کوین با تومن، در ایران افزایش پیدا کرد.

روش های مختلفی برای خرید بیت کوین با تومن وجود دارد اما شما باید روشی را انتخاب کنید که در آن، کمترین میزان کارمزد را برای خرید این ارز دیجیتال پرداخت نمایید. در ادامه این مقاله، روش های خرید بیت کوین با تومن را به شما توضیح خواهیم داد.

خرید بیت کوین با تومن

خرید بیت کوین با تومن از طریق روش های مختلفی امکان پذیر است. در این بخش، ما تمامی این روش ها را توضیح خواهیم داد اما شما باید تکنیکی را برای خرید بیت کوین انتخاب کنید که در آن، میزان کارمزد پرداختی زیاد نباشد.

1. خرید بیت کوین با تومن: خرید مستقیم از صرافی های خارجی

اولین روش خرید بیت کوین با تومن، استفاده مستقیم از خدمات یک صرافی خارجی است. در جهان، صرافی های ارز دیجیتالِ معتبری وجود دارند که نقش واسطه بین تریدر و شبکه بلاک چین را ایفا می کنند. شما می توانید در یکی از این صرافی های ارز دیجیتال خارجی ثبت نام کرده و سپس اقدام به خرید بیت کوین با تومن نمایید.

البته، به دلیل تحریم های بانکی، شما قادر به پرداخت ریالی در صرافی های بین المللی نمی باشید و باید از ارزی مانند دلار استفاده نمایید. در مجموع، مراحل خرید بیت کوین با تومن در صرافی های بین المللی به صورت زیر است؛

اکثر صرافی های ارز دیجیتال خارجی، به دلیل تحریم های بین المللی، از ارائه خدمات به کاربران ایرانی خودداری می کنند.

1.1. خرید دلار

در مرحله اول از فرآیند خرید بیت کوین با تومن در صرافی های خارجی، شما باید از یک صرافی ارز دیجیتال ایرانی به مقدار دلخواه دلار خریداری نمایید و آن را به یک حسابِ بین المللی مانندِ ویزا کارت، مستر کارت، پی پال و… واریز کنید.

1.2. ثبت نام در صرافی بین المللی 

در مرحله دوم، شما باید در یک صرافی بین المللی ارز دیجیتال، ثبت نام کنید و فرآیند احراز هویت خود را انجام دهید.

1.3. واریز دلار به حساب شخصی در صرافی

در مرحله سوم از فرآیند خرید بیت کوین با تومن در صرافی های خارجی، شما باید سرمایه دلاری خود را از حساب بین المللی به حساب صرافی منتقل نمایید.

1.4. خرید بیت کوین

در مرحله آخر نیز، شما باید سرمایه دلاری خود را در حساب صرافی به بیت کوین تبدیل نمایید. پس از انجام عمل فوق، دو راه در پیش روی شما قرار خواهد داشت؛ 1. ذخیره بیت کوین در حساب صرافی و 2. انتقال بیت کوین به کیف پول الکترونیکی (مانند تراست والت).

همانگونه که مشاهده می کنید، خرید بیت کوین با تومن از صرافی های بین المللی، دارای مراحل پیچیده ای است و نیاز به تخصص دارد. همچنین، به دلیل تحریم های بانکی، ممکن است فرآیند افتتاح حساب بین المللی و فرآیند احراز هویت در صرافی، با مشکلات مختلفی روبرو شود. به همین دلیل، پیشنهاد می کنیم که از روشِ دومِ خرید بیت کوین با تومن که در ادامه آن را توضیح خواهیم داد، استفاده نمایید.

2. خرید بیت کوین با تومن: خرید مستقیم از صرافی ایرانی 

دومین روش خرید بیت کوین با تومن، استفاده از خدمات صرافی های ایرانی است. در این روش، تمامی فرآیندهای خرید، از طریق صرافی ایرانی انجام خواهد شد و ریسک بلوکه شدن دارایی به دلیل تحریم های بانکی، وجود نخواهد داشت. در مجموع، برای خرید بیت کوین با تومن از طریق صرافی های ایرانی، مراحل زیر را انجام دهید؛

2.1. واریز پول به حساب صرافی

در اولین مرحله از خرید بیت کوین با تومن در صرافی های ایرانی، شما باید مبلغ مورد نظر خود را از طریق کارت های بانکی، به حساب صرافی واریز نمایید.

2.2. خرید بیت کوین

در دومین مرحله از خرید بیت کوین با تومن در صرافی های ایرانی، شما باید در سایت صرافی، ارز بیت کوین را انتخاب نمایید و میزان دلخواه را برای خرید مشخص کنید.

2.3. ذخیره بیت کوین

در آخرین مرحله نیز، باید بیت کوین خریداری شده را در یک حساب ذخیره نمایید. این حساب می تواند، پنل کاربری شما در صرافی و یا کیف پول الکترونیکی شخصی شما باشد.

بهترین صرافی ایرانی برای خرید بیت کوین با تومن

در ایران، صرافی های مختلفی برای خرید ارزهای دیجیتال، تاسیس شده اند. شما باید از صرافی ارز دیجیتالی خرید خود را انجام دهید، که کمترین میزان کارمزد را دریافت می کند.

صرافی فرهاد اکسچنج، قدیمیترین صرافی ارز دیجیتالی ایران است که کمترین کارمزد تبدیل را از کاربران خود دریافت می نماید. شما می توانید با استفاده از خدمات این صرافی در زمینه خرید بیت کوین با تومن، کمترین میزان کارمزد را پرداخت نمایید و سود خود را افزایش دهید.

 

سخن پایانی 

در این مقاله، توضیحاتی جامع را در مورد خرید بیت کوین با تومن، به شما ارائه دادیم. شما می توانید با استفاده از خدمات صرافی های ایرانی، مقدار دلخواه بیت کوین مورد نظر خود را بدون ریسک خریداری نمایید.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *