روش های سرمایه گذاری روی بیت کوین

14

مقدمه

بازار ارزهای دیجیتال طی سالهای اخیر، کاربران بسیاری را به خود جذب کرده است. این کاربران برای کسب درآمد از بازار رمزارزها، از روش های مختلفی استفاده می کنند. اولین و ارزشمند ترین ارز دیجیتال، بیت کوین نام دارد. از آنجایی که بیت کوین نسبت به سایر رمزارزها از اعتبار بالاتری برخوردار می باشد، سرمایه گذاران تمایل بیشتری برای سرمایه گذاری بر روی این ارز دیجیتال دارند. در این مقاله قصد داریم تا روش های سرمایه گذاری روی بیت کوین را به شما توضیح دهیم. اگر شما هم قصد دارید تا اطلاعات خود را در مورد روش های کسب درآمد از بیت کوین، افزایش دهید، تا پایان با ما همراه باشید.

شما می توانید با خرید بیت کوین و ذخیره آن، در طولانی مدت به کسب درآمد بالایی برسید.

بیت کوین چیست؟

تاریخچه بیت کوین به سال 2008 باز می گردد. در این سال، شخص یا اشخاصی ناشناس (ساتوشی ناکاموتو)، تصمیم به اختراع ارز دیجیتالی به نام بیت کوین گرفتند. هدف از اختراع این ارز دیجیتال، انجام تراکنش هایی نامحدود و بدون واسطه در سطح جهان بود.

بگذارید با یک مثال، موضوع را واضح تر بیان نماییم. فرض کنید که شما قصدِ انتقالِ 1000 دلار به حساب شخصی در آمریکا را دارید. برای انجام این کار شما باید به بانک مراجعه نمایید و مشخصات خودتان و شخص دریافت کننده پول را ثبت کنید. پس از انجام عمل فوق، مبلغ 1000 دلار با وقفه ای چند روزه به حساب شخص مورد نظر، واریز خواهد شد.

حال اگر انتقال فوق را با ارز دیجیتالی مانند بیت کوین انجام دهید، اطلاعاتِ شخص ارسال کننده و دریافت کننده، در بلاک چین این ارز دیجیتال، به صورت حفاظت شده ذخیره خواهد شد و توسط هیچ شخصی قابل مشاهده نخواهد بود.

روش های سرمایه گذاری روی بیت کوین

تا این قسمت از مقاله، با تاریخچه بیت کوین و هدف از اختراع این ارز دیجیتال، آشنا شدیم. در این بخش، روش های سرمایه گذاری روی بیت کوین را به شما توضیح خواهیم داد. این روش ها عبارتند از؛

1. روش های سرمایه گذاری روی بیت کوین: خرید و نگهداری

اولین روش سرمایه گذاری روی بیت کوین، خرید و نگهداری این ارز دیجیتال است. تعداد بیت کوین های قابل استخراج در شبکه بلاک چین بیت کوین، تنها 21 میلیون واحد می باشد. محدود بودنِ تعداد بیت کوین، سبب می شود تا قیمت این ارز دیجیتال، همواره روندی صعودی داشته باشد. البته از زمان اختراع، بیت کوین نوسان های بسیاری را تجربه کرده است اما اگر در طولانی مدت به نمودار قیمتی این ارز دیجیتال نگاه کنیم، خواهیم دید که ارزش آن همواره صعودی بوده است.

شما می توانید بیت کوین را از صرافی های ارز دیجیتال ایرانی خریداری کنید و آن را در یک کیف پول الکترونیکی ذخیره نمایید. کیف پول الکترونیکی همانند حساب بانکی است اما هیچ کسی به غیر از شما از موجودی آن اطلاع نخواهد داشت.

در حال حاضر، بهترین کیف پول الکترونیکی، تراست والت نام دارد و نرم افزار آن برای گوشی های آيفون و اندروید در دسترس می باشد. البته، برای ذخیره بیت کوین، شما می توانید از کیف پول های سخت افزاری نیز استفاده نمایید. کیف پول های سخت افزاری، امنیت بالاتری نسبت به کیف پول های نرم افزاری دارند.

یکی از راه های کسب درآمد از بیت کوین، استخراج این ارز دیجیتال است.

2. روش های سرمایه گذاری روی بیت کوین: استخراج یا Mining

دومین روش سرمایه گذاری روی بیت کوین، استخراج این ارز دیجیتال است. تراکنش های بیت کوین بر روی شبکه بلاک چین انجام می شوند. این شبکه، امنیت خود برای انجام تراکنش ها را از طریق کامپیوتر های کاربران تامین می کند. به عبارت دیگر، کاربران، کامپیوتر های خود را به منظور تامین امنیت، در اختیار شبکه بلاک چین قرار می دهند و این شبکه در ازای عمل فوق، به آنها بیت کوین پاداش می دهد.

پروسه تامین امنیت شبکه توسط کاربران و دریافت بیت کوین به عنوان پاداش را استخراج یا Mining می نامند. فرآیند استخراج، توسط کامپیوتر هایی به نام ماینر انجام می شود.

شما می توانید با خرید دستگاه ماینر و تعریف یک کیف پول الکترونیکی برای آن، به کسب درآمدِ بیت کوینی برسید. البته این دستگاه ها، مصرف برق بالایی دارند و شما باید به این نکته نیز قبل از خرید، دقت نمایید.

3. روش های سرمایه گذاری روی بیت کوین: ترید یا معامله

سومین روش سرمایه گذاری روی بیت کوین، ترید یا معامله این ارز دیجیتال می باشد. ارزش بیت کوین در 24 ساعت شبانه روز در حال نوسان است. از این نوسان می توان برای کسب درآمد استفاده کرد. معمولا نوسانات ارزهای دیجیتال، از الگوهای خاصی پیروی می کنند. معامله گران می توانند با پیدا کردن این الگو ها، بیت کوین را در پایین ترین قیمت یک خط روند خریداری نمایند و در بالاترین قیمت همان روند، به فروش برسانند.

البته، تریدِ بیت کوین نیاز به آموزش اصولی و تجربه دارد و ورود به بازار ارزهای دیجیتال، بدون آموزش اصولی، امکان پذیر نمی باشد. بنابراین، اگر قصد دارید تا از طریق تریدِ بیت کوین به کسب درآمد بپردازید، ابتدا باید به موسسات آموزش ارز دیجیتال، مراجعه نمایید.

معامله بیت کوین، روشی بسیار درآمدزا می باشد اما نیاز به آموزش اصولی و تجربه دارد.

4. روش های سرمایه گذاری روی بیت کوین: دریافت بیت کوین به عنوان حقوق

آخرین روش سرمایه گذاری روی بیت کوین، دریافت این ارز دیجیتال به عنوان حقوق است. امروزه بسیاری از شرکت های معتبرِ بین المللی، از روش های متنوعی برای پرداخت حقوق به پرسنل خود، استفاده می کنند. یکی از این روش ها، پرداخت با ارز دیجیتال است. شما می توانید با توجه به زمینه کاری خود، در یک شرکتِ معتبرِ بین المللی مشغول به کار شوید و درآمد خود را به صورت بیت کوین، دریافت نمایید.

سخن پایانی

در این مقاله، ابتدا تاریخچه رمزارز بیت کوین و علت اختراع این ارز دیجیتال را به شما توضیح دادیم و سپس، روش های سرمایه گذاری روی بیت کوین را معرفی کردیم. از آنجایی که روند قیمتی بیت کوین در طولانی مدت صعودی می باشد، سرمایه گذاری بر روی این ارز دیجیتال، اقدامی منطقی و سودآور خواهد بود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *