سفارش های معلق در فرهاد اکسچنج – دلایل این مشکل چیست؟

فرهاد اکسچنج

سفارش های معلق در فرهاد اکسچنج و دلایل آن

گاهی امکان دارد که سفارشات خرید در سایت فرهاد اکسچنج، معلق مانده و تکمیل نشوند. حال قصد داریم در این مقاله دلایل بروز این مشکل را بررسی کنیم.
*منظور از سفارشات خرید، سفارشاتی بوده که طی آن ها کاربر ریال واریز کرده و سایت فرهاد اکسچنج، ارز مورد نظر کاربر را برای وی ارسال می کند.

1. عدم احراز هویت حساب کاربری

 

لینک های مفید: صرافی آنلاین

 

گاهی امکان دارد کاربر مبلغ یک سفارش را پرداخت کرده و منتظر دریافت ارز از سمت سایت فرهاد اکسچنج باشد. اما سفارش تکمیل نشده و معلق می ماند. همانطور که می دانید کاربران فرهاد اکسچنج پس از انجام مراحل ثبت نام، می بایست احراز هویت کنند. کاربران در ابتدای مسیر، شماره تلفن ثابت و همراه خود را تایید کرده و در مراحل بعدی به تایید مدارک شناسایی می پردازند. اگر کاربری مراحل احراز هویت را به صورت کامل انجام نداده باشد، سفارشات خرید وی معلق مانده و به صورت اتوماتیک تکمیل نمی شوند. بنابراین، به جهت تکمیل سفارشات خرید به صورت اتوماتیک، ضروری است که مراحل احراز هویت از همان ابتدا به طور کامل طی شود.


* دقت کنید که تنها در صورتی می توانید مطمئن باشید که احراز هویت شما به طور کامل تایید شده است که در قسمت وضعیت حساب، زیر نام و نام خانوادگی شما، عبارت کاربر احراز هویت شده را مشاهده کنید.

نحوه احراز هویت در سایت فرهاد اکسچنج

فرهاد اکسچنج

2. خرید با کارت شتابی تایید نشده

همانطور که پیش تر اشاره کردیم، طی کردن مراحل احراز هویت به طور کامل یکی از نکات حائز اهمیت در تکمیل اتوماتیک سفارشات خرید می باشد. یکی دیگر از مراحل مهم احراز هویت، تایید کارت بانکی بوده که از قسمت تایید کارت های شتابی انجام می شود. بنابراین، پیش از ثبت سفارش خرید، حتما می بایست کارت بانکی صاحب حساب کاربری تایید شود.
نکته حیاتی و مهم آن است که سفارش خرید می بایست تنها با همان کارت بانکی تایید شده ثبت شود.

نکات مهم:

*امکان تایید دو کارت بانکی در حساب کاربری هر شخص وجود دارد.
*کارت های بانکی حتما می بایست به نام صاحب حساب کاربری باشند.
*تایید کارت های بانکی تا نهایت 12 ساعت زمانبر بوده و در ساعات معینی از روز انجام می شوند.
*دقت کنید که در سایت فرهاد اکسچنج شماره کارت ثبت می شود و نه شماره حساب، بنابراین به محض مفقودی، منقضی شدن کارت یا هر علت دیگری که از کارت بانکی تایید شده نمی خواهید استفاده کنید، بی‌درنگ به پشتیبانی سایت اطلاع داده که کارت قبلی شما را حذف کنند تا شما کارت بانکی جدید را تایید کنید. بنابراین عوض شدن شماره کارت حتی اگر با همان شماره حساب قبلی باشد نیز می بایست به اطلاع بخش پشتیبانی برسد.
*توجه کنید در صورتی که با کارت شخص دیگری سفارش ثبت کنید، سفارش به هیچ عنوان تکمیل نمی شود.

در این شرایط می بایست اطلاعات برگشتی و شماره کارتی که با آن سفارش ثبت کرده اید را برای بخش پشتیبانی ارسال کرده تا ریال به همان حساب بانکی عودت داده شود.

حال اگر کاربری با کارت بانکی وریفای نشده خود سفارش ثبت کند، می بایست ابتدا کارت بانکی خود را برای تایید ارسال کرده و منتظر بماند تا کارت تایید شود. به منظور تایید کارت شتابی، کارت بانکی خود را در قسمت تایید کارت های شتابی وارد کرده و صبر کنید تا پیام تایید شدن کارت شتابی برای شماره همراه شما ارسال شود.
پس از تایید شدن کارت بانکی، می بایست سفارش را از طریق تماس با بخش پشتیبانی پیگیری کنید. آنگاه، اقدامات لازم جهت تکمیل سفارش توسط پشتیبانان انجام می شوند.

تایید شدن کارت بانکی تنها با خوردن تیک سبز در قسمت تایید کارت شتابی معتبر و قابل قبول سایت می باشد.

فرهاد اکسچنج

3. عدم موجودی سایت

یکی دیگر از دلایل معلق ماندن سفارشات خرید، عدم موجودی کافی ارز مورد نظر کاربر در سایت فرهاد اکسچنج می باشد. با توجه به اینکه همزمان با شما چندین کاربر دیگر در حال ثبت سفارش هستند، بنابراین سایت نمی تواند در هنگام اتمام موجودی، مانع ثبت سفارش شود. زیرا ممکن است تا لحظه پرداخت، سایت موجودی کافی داشته اما در مرحله آخر موجودی توسط شخص دیگری که تنها لحظاتی پیش از شما اقدام به ثبت سفارش کرده به اتمام برسد.

در این مواقع بلافاصله مشکل را به پشتیبانی سایت اطلاع داده تا به سفارش شما رسیدگی کنند. 

فرهاد اکسچنج را بهتر بشناسید!

4. ثبت سفارشات خرید پشت هم

گاهی کاربر مراحل احراز هویت و تایید کارت بانکی را به طور کامل انجام داده، با کارت بانکی تایید شده خرید کرده و سایت نیز موجودی کافی دارد. اما سفارش معلق می ماند. علت چیست؟

سایت فرهاد اکسچنج به منظور بالا بردن امنیت کاربران و سفارشات، سیستم احراز هویت بسیار حساسی دارد.

گاهی کاربران چند سفارش خرید را بدون فاصله زمانی و پست سر هم ثبت می کنند. در این حالت سیستم به منظور چک کردن حساب کاربری و احراز هویت کاربر، سفارش را معلق می گذارد. این مسئله به جهت امنیت بیشتر کاربران می باشد. به منظور جلوگیری از بروز چنین مشکلی، یک فاصله زمانی 5 دقیقه ای بین ثبت تراکنشات خرید خود در نظر بگیرید.

5. عدم تایید پرداخت ریالی

گاهی امکان دارد سفارش خرید را ثبت کرده و ریال آن از حساب بانکی شما کسر شود. اما مرحله بازگست به سایت فرهاد اکسچنج انجام نشده و سفارش نیز در بخش تاریخچه سفارشات ثبت نشود.

در این حالت دو راه حل پیش روی شما وجود دارند:

1. می بایست با شماره 02184080 (پشتیبانی درگاه بانکی سامان) تماس گرفته و شناسه خرید 8 رقمی خود را دریافت کنید. سپس شناسه خرید را به همراه نام کاربری برای بخش پشتیبانی ارسال کرده تا سفارش بررسی شود. 


2. همچنین در این موارد می توانید اطلاعات تراکنش از جمله شماره کارتی که با آن سفارش ثبت کردید، نام کاربری، آدرس ایمیل، ساعت، تاریخ و مبلغ دقیق ثبت تراکنش را از طریق چت آنلاین و تیکت برای بخش پشتیبانی ارسال کرده تا پیگیری های لازم انجام شود. 

توجه کنید که بررسی اینگونه سفارشات به دلیل مراحل تطابق با رسید های بانکی، تایید صحت موفق و یا ناموفق بودن تراکنش کمی زمانبر می باشد.

*دقت کنید که در هنگام ثبت سفارش، قبل از ورود به درگاه بانکی شماره سفارش 9 رقمی خود را یادداشت کنید. در این حالت پیگیری مشکل شما زمان کمتری می برد.


پشتیبانی فرهاد اکسچنج به منظور حل مشکلات و پاسخ به سوالات، در خدمت شما کاربران گرامی می باشد. کاربران می توانند از طریق چت آنلاین، تلفن و تیکت با پشتیبانی تماس حاصل نمایند. به منظور حل سریعتر برخی مشکلات، می توانید مقاله سوالات متداول را مطالعه کنید.

سوالات متداول کاربران در فرهاد اکسچنج

 

تلفن تماس پشتیبانی: 02147569000

برای برقراری ارتباط از طریق چت آنلاین و تیکت به صفحه اصلی سایت مراجعه نمایید. سیستم تیکت در روزها و ساعات غیر کاری و چت آنلاین در روز ها وساعات کاری فعال می باشند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *