سهام بیت کوین یا خود بیت کوین! کدام را بخریم؟

فرهاد اکسچنج

مارک کوبان (Mark Cuban)، کارآفرین و سرمایه دار آمریکایی، به سرمایه گذاری در صندوق های قابل معامله در بیت کوین (ETF) جواب منفی داد. یکی از این صندوق ها، می تواند هفته آینده در ایالات متحده شروع به فعالیت کند. شروع فعالیت یکی از این صندوق ها، دلیلی برای افزایش قیمت مجدد بیت کوین بوده است.

 

لینک های مفید:
خرید بیت کوین

 

ETF رمز ارزها، صندوقی شبیه به صندوق سرمایه گذاری بورس می باشد و سرمایه گذاران به جای خرید خود بیتکوین، سهم آن را خرید و فروش می کنند.

مارک کوبان به ETF بیت کوین “نه” می گوید!

در حالی که کمیسیون بورس و اوراق بهادار آمریکا (SEC)، هنوز ETF بیتکوین را تصویب نکرده است، اولین ETF آتی بیت کوین می تواند از هفته آینده معاملات خود را در این کشور آغاز کند.

با این حال، کوبان قصد سرمایه گذاری در ETF بیت کوین را ندارد. وی در مصاحبه با CNBC، زمانی که از او پرسیده شد که آیا او قصد سرمایه گذاری در ETF مبتنی بر بیت کوین را دارد یا خیر؟! صراحتا پاسخ داد:

“خیر. من می توانم بیتکوین را مستقیماً خریداری کنم.”

ویدیوهای آموزشی ما را دنبال کنید.

کوبان مدتی است که وارد فضای رمزنگاری شده است. او قبلاً بیت کوین را به دلیل کمیاب بودن الگوریتمی آن “طلایی بهتر از طلا” می نامید و از این ارز رمزنگاری شده به عنوان یک ذخیره ارزش یاد می کرد و نه یک ارز.

او در ماه آوریل گفت: ” بیتکوین ذخیره ارزش است، به همین دلیل من بیت کوین ذخیره می کنم و هرگز آن را نفروخته ام.”

 

لینک های مفید:
صرافی آنلاین

 

این کارآفرین مشهور همچنین قبلاً فاش کرده بود که در اتریوم (ETH)، دوج کوین (DOGE)، توکن های غیر قابل تعویض (NFT) و تعدادی از شرکت های بلاک چینی سرمایه گذاری کرده است. او و ایلان ماسک، مدیرعامل تسلا، دوج کوین را “قوی ترین” ارز رمزنگاری شده برای پرداخت ها می دانند.

بیت کوین

در مورد مقررات مربوط به ارزهای رمزنگاری شده، کوبان معتقد است که قوانین حوزه ارز دیجیتال مبهم بوده و از سازمان بورس و اوراق بهادار به دلیل تمایل به وضع قوانین محدود کننده برای صنعت رمزنگاری انتقاد کرده است.

تاد روزنبلوث (Todd Rosenbluth)، مدیر ETF و تحقیقات صندوق سرمایه گذاری در CFRA، توضیح داد:

“قیمت ETF با قیمت بیتکوین مطابقت ندارد. به این ترتیب، احتمالاً برای خرید و سرمایه گذاری کوتاه مدت بهتر است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *