نگرانی های حفظ حریم خصوصی و امنیت در دنیای ارزهای دیجیتال

 تامین امنیت در برابر هکر ها

مقدمه

امنیت در دنیای ارزهای دیجیتال اهمیت زیادی داشته و روی سرمایه افراد زیادی موثر است. اگر به هدف ساخته شدن اولین ارز دیجیتال یعنی بیت کوین نگاه کنید، متوجه می شوید که کارشناسان به دنبال ایجاد یک واحد مالی ویژه بوده اند که می تواند با هزینه ای کم و امنیت بالا نسبت به انتقال دارایی اقدام نماید. با پیشرفت حوزه ارز های دیجیتال و ایجاد شبکه های بلاک چینی جدید، کارشناسان با نگرانی های بیشتری در حوزه امنیت مواجه شدند. این نگرانی ها، همیشه بیجا نبودند! چرا که در طی بازه های زمانی مختلف، ایجاد یک باگ ساده در یک شبکه منجر به از دست رفتن اطلاعات کاربران و سرقت چندین میلیون دلار شده است. امروز ما قصد داریم به نگرانی های حفظ حریم خصوصی و امنیت در دنیای ارزهای دیجیتال، نگاهی بیندازیم. پس اگر شما هم به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در این زمینه هستید، با ما همراه شوید.

حریم خصوصی در دنیای ارزهای دیجیتال
حریم خصوصی در دنیای ارزهای دیجیتال

وضعیت امنیت در دنیای ارزهای دیجیتال؛ آیا کریپتو کارنسی ها قابلیت هک شدن دارند؟

بیایید تا کارمان را با بررسی وضعیت امنیت در دنیای ارزهای دیجیتال شروع کنیم. هک شدن یک ارز دیجیتال مسئله ساده ای نیست. به خاطر داشته باشید که هیچ سیستمی در برابر هکر ها ایمن نمی باشد. حتی ایمن ترین و قوی ترین سیستم های امنیتی جهان هم بالاخره یک روز هک می شوند. خیلی از افراد به این مسئله توجهی نداشته و فکر می کنند که ارز های دیجیتال و دنیای بلاکچین، کاملا ایمن هستند.

زمانی که یک ارز دیجیتال با هدف کلاهبرداری طراحی شود یا اینکه توسط رگولاتوری های معتبر مورد بررسی قرار نگیرد، احتمال هک شدنش خیلی بالا است. البته که گاهی اوقات، توسعه دهندگان با یک بی دقتی ساده هم دست هکر ها را برای نفوذ به شبکه باز می گذارند. پس برای تبادل ارز یا سرمایه گذاری، شما لزوما باید به دنبال استفاده از ارز های دیجیتالی معتبری باشید که امنیتشان تضمین شده است. مواردی همچون اتریوم می توانند گزینه خوبی برای سرمایه گذاری به حساب بیایند.

امنیت در دنیای ارزهای دیجیتال
امنیت در دنیای ارزهای دیجیتال

ضرورت حفظ حریم خصوصی در دنیای ارزهای دیجیتال!

یکی از اهداف مهم راه اندازی دنیای ارز دیجیتال، حفظ حریم خصوصی بود. البته که حفظ حریم خصوصی در دنیای ارزهای دیجیتال، اصلا کار دشواری نیست. با حفظ حریم خصوصی، شما اکانت خود ایمن نگه خواهید داشت. اکانت هایی که مالکشان ناشناس هستند، خیلی راحت تر می توانند برای انجام تبادلات مالی مورد استفاده قرار گیرند. جدا از این مسئله، از بین رفتن حریم خصوصی می تواند ریسک کلاهبرداری از صاحب اکانت را افزایش دهد. پس برای کسب بیشترین بازدهی ممکن، شما باید روی حریم خصوصی خود حساسیت زیادی نشان دهید.

آیا ارز های دیجیتال، ارزش ریسک کردن دارند؟

تا اینجا متوجه شدیم که نه تنها ارزهای دیجیتال صد در صد ایمن نیستند، بلکه احتمال هک شدنشان هم وجود دارد! حتما شما هم با خود فکر می کنید که با وجود این شرایط، ارز های دیجیتال ارزش سرمایه گذاری نداشته و ما نباید به سراغشان برویم. اما این تفکر هم اشتباه است! با وجود خطرات بالقوه امنیتی قرار گرفته در دنیای ارز دیجیتال، کارشناسان به مردم عادی، سرمایه گذاری روی این بازار را توصیه می کنند. جدا از سودی که ارز های دیجیتال می توانند برای شما به همراه داشته باشند، ویژگی های مثبت آنها می تواند کنترل بانک ها روی زندگی عادی مردم را کاهش دهد. پس ارز های دیجیتال ارزش ریسک را داشته و به راحتی مورد استفاده قرار می گیرند.

نکات مهم برای ایمن کردن اکانت در برابر هکر ها

اگر شما هم در مورد امنیت در دنیای ارزهای دیجیتال با نگرانی مواجه شده اید و ترجیح می دهید تا حساب کاربری خود را ایمن کنید، به راحتی می توانید نکات موجود در لیست زیر را به کار گیرید.

  • اطلاعات خود را افزایش دهید: در مورد شیوه های نوین هک اکانت صرافی های مختلف تحقیق کنید و خود را برای مهندسی اجتماعی آماده سازید.
  • استفاده از رمز عبور ایمن: تامین امنیت در دنیای ارزهای دیجیتال کار دشواری نیست. انتخاب یک رمز عبور ایمن و نگهداری آن در ذهن، به شما اجازه می دهد تا ارزش دارایی هایتان را حفظ نمایید.
  • دریافت مشاوره برای ایمن کردن: خیلی از افراد برای ایمن کردن اکانت خود از خدمات مشاورین حرفه ای و تعلیم دیده استفاده می نمایند.
  • امنیت را در اولویت بگذارید: برای خیلی از تریدر های ارز دیجیتال، امنیت در اولویت نیست. این مسئله در طولانی مدت مشکلات جدی را ایجاد خواهد کرد.
 تامین امنیت در برابر هکر ها
تامین امنیت در برابر هکر ها

تاثیر صرافی روی امنیت در دنیای ارزهای دیجیتال

در نهایت، به خاطر داشته باشید که صرافی ها تاثیر چشمگیری روی امنیت در دنیای ارزهای دیجیتال می گذارند. انتخاب یک صرافی مطمئن، ایمن و خوش سابقه نگرانی های کاربران را در این زمینه کاهش خواهد داد. صرافی های مطرح و شناخته شده ای همچون فرهاد اکسچنج، با داشتن سابقه ای درخشان و قدمتی طولانی در زمینه مدیریت ارز های دیجیتال، یک انتخاب عالی برای سرمایه گذاری به حساب می آید. شما می توانید هم اکنون در این صرافی حساب باز کنید و فعالیت خود را شروع نمایید.

منبع

https://www.cnb.com/personal-banking/insights/cryptocurrency-cybersecurity-risks.html

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *