هک فیس بوک و خطر برای کاربران ارز دیجیتال!

فرهاد اکسچنج

اطلاعات 500 میلیون کاربر فیس بوک فاش شده است! کاربران ارز دیجیتال مراقب باشند!

 

لینک های مفید: خرید بیت کوین

 

 

به گفته یک تحلیلگر امنیتی، اطلاعات حساس و شخصی بیش از نیم میلیارد کاربر فیس بوک توسط یک گروه هک و قاچاق به بیرون درز کرده است. این موضوع یک خطر جدی برای میلیون ها معامله گر و هودلر ارز دیجیتال از لحاظ حملات هک و دزدی دارایی آن ها محسوب می شود. این اطلاعات برای اولین بار توسط آلون گال، مدیر ارشد شرکت امنیتی هادسون راک کشف شد.

https://twitter.com/UnderTheBreach/status/1378314424239460352?ref_src=twsrc%5Etfw%7Ctwcamp%5Etweetembed%7Ctwterm%5E1378314424239460352%7Ctwgr%5E%7Ctwcon%5Es1_&ref_url=https%3A%2F%2Fcointelegraph.com%2Fnews%2Fhalf-a-billion-people-just-had-their-facebook-data-leaked

این اطلاعات مربوط به یک درز امنیتی است که برای اولین بار در سال 2019 کشف شده است. در ژانویه 2021، مشخص شد که هکرها می توانند از این اطلاعات برای دسترسی به شماره تلفن های کاربران استفاده کنند. این درز اطلاعات اکنون شامل شماره تلفن، شناسه فیس بوک، نام کامل، موقعیت جغرافیایی، تاریخ تولد، آدرس ایمیل، تاریخ ایجاد حساب و بیوگرافی می شود. به گفته گال، این اطلاعات اکنون می تواند هکرها و کلاهبرداران را قادر به انواع سواستفاده و سایر اعمال نفوذی کند.

هکرها مطمئناً از این اطلاعات برای هک به روش مهندسی اجتماعی، کلاهبرداری و بازاریابی استفاده می کنند.

هک فیس بوک و در خطر قرار گرفتن کاربران ارز دیجیتال!

کاربران ارز دیجیتال در معرض چنین حملاتی هستند. در اوایل سال جاری، یکی از قربانیان هک از شرکت تلفن همراه T-Mobile  شکایت کرد. او از این شرکت 450،000 دلار خسارت دریافت کرد. در سال 2018 آزمایشگاه کسپرسکی دریافت که هکرها قادر به سرقت 21000 اتر با حملات مهندسی اجتماعی در بیش از 12 ماه متوالی بوده اند. این مقدار اتر در حال حاضر به ارزش بیش از 43 میلیون دلار است.

همچنین سال گذشته اطلاعات بیش از 270،000 کاربر از کیف پول سخت افزاری لجر نشت پیدا کرد. اندکی پس از این اتفاق، کاربران تهدیدهای باج گیری و سرقت دارایی شان را گزارش کردند. در آن زمان پرونده های حقوقی علیه این شرکت کیف پول سخت افزاری تشکیل شد.

 

لینک های مفید: صرافی آنلاین

 

مهندسی اجتماعی رشته‌ای در علوم اجتماعی است. مهندسی اجتماعی در جهت تحت تاثیر قرار دادن نگرش ها و رفتار اجتماعی در مقیاس بزرگ توسط دولت‌ها، رسانه‌ها یا گروه‌های خصوصی برای ایجاد ویژگی‌های خاص در یک جامعه هدف تلاش می‌کند. مهندسان اجتماعی از روش های علمی برای درک و تحلیل سیستم اجتماعی استفاده می‌کنند. هدف آن ها طراحی روش‌های مناسب برای دستیابی به نتایج مطلوب در سوژه های انسانی است. به طور کلی مهندسان اجتماعی روانشناسان اجتماعی هستند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *