چگونه وارد بازار مالی یا بورس شوم؟

بازار سرمایه ریسک

چگونه در 5 مرحله وارد بازار جهانی شویم؟؟

می خواهید ترید کنید، اما نمی دانید از کجا شروع کنید؟

 
لینک های مفید: صرافی آنلاین
 

سالانه میلیون ها نفر در جهان تلاش می کنند که بتوانند در کازینو موفق شوند، اما اکثر آنها کمی فقیرتر و بسیار عاقلانه تر از آنجا خارج می شوند! زیرا هرگز به توانایی خاصی برای پیروزی نرسیده اند. اکثر کسانی که شکست می خورند یک نکته مشترک دارند:

آنها طبیعتا مهارت شگفت انگیزی برای کج انداختن تاس به نفع خود ندارند. با این حال اگر کسی زمان کافی برای یادگیری برخی از نکات بگذارد،ممکن است و فقط ممکن است، شانس موفقیت خود را بالا ببرد. بازارهای مالی جهان تا حدودی و در برخی از جهات شباهت جالبی به این موضوع دارند. بیشتر مردم پول خود را در بورس اوراق بهادار سرمایه گذاری می کنند بدون اینکه بدانند چرا قیمت ها بالا یا پایین می رود. درعوض، آنها اخبار داغ را تعقیب می کنند. با سرمایه خود ریسک می کنند(قمار) و پای صحبت برخی افراد می نشینند و به آنها اجازه می دهند به جای آن ها تصمیماتی بگیرند که گاها منطقی نیست. یک راه بهتر این است که یاد بگیرید چگونه با مهارت و توانایی مناسب در بازارهای سرمایه تجارت کنید.

حال بگذارید چند سوال از شما بپرسیم:
آیا شما پولتان را سخت و جان فرسا بدست می آرید و معتقد هستید که زندگی جنگی است برای پول در آوردن؟
آیا شما اعتقاد دارید بازار های مالی و بورس بسیار جذاب هستند و می توان از  روش های سنتی مانند سایر بازار ها از آن ها پول کسب کرد؟
یا حتی، آیا به دفعات از طریق فعالیت های و کسب کار های دیگر ضرر کرده اید و امیدوارید بازارهای مالی با مهربانی بیشتری با شما رفتار کنند؟

در همین جا باید به شما بگوییم سیستم اعتقادی شما هرچه باشد، بازار سرمایه و بورس راه و روش خودش را دارد!!

تاس

سخت کوشی و تلاش زیاد هر دو شرط لازم هستند
اما باید اعتراف کرد که عموما بازندگان در سایر زمینه های زندگی نیز به احتمال زیاد در بازی های بورس نیز به بازنده تبدیل خواهند شد. اگر شما جزو این دسته از افراد هستید وحشت نکنید! در عوض، مسیر زندگی را با علم و تلاش بیشتر در پیش بگیرید و در مورد رابطه پول و ارزش زمان زندگی خود مطالعه کنید. هنگامی که سرتان را بالا گرفتید و به خود مطمئن شدید. می توانید راه خود را آغاز کنید و با این پنج مرحله اساسی شروع کنید:

 
لینک های مفید: خرید بیت کوین
 

1. یک حساب معاملاتی باز کنید!

با عرض پوزش اگر به نظر شما این یک اصل ساده است ولی باید در وحله اول انجامش بدهید! (مثل شخصی که برای راه اندازی رایانه جدید خود همه کارها را انجام داده است الا این که آن را به برق بزند!) یک کارگزار سهام آنلاین خوب پیدا کنید و یک حساب کارگزاری سهام باز کنید. حتی اگر قبلاً یک حساب قدیمی دارید بد نیست برای یک شروع تازه یک حساب جدید باز کنید. با مشاور و کارگزار خود آشنا شوید. از ابزارها و امکانات رایگان آموزشی که کارگزار شما منحصراً به مشتریان خود ارائه می دهد، بهره مند شوید. تعدادی از کارگزاران قابلیت ترید آنلاین آزمایشی را ارائه می دهند. برخی از سایت ها نیز به شما در یافتن کارگزار مناسب کمک کنند.

 

2. خواندن را بیاموزید!

سرنوشت یک دوره سقوط در بازار های مالی، کتاب های بورس، آموزش های رایگان وبسایت ها و غیره همه و همه باید برای شما منبع مطالعاتی شود. اطلاعات زیادی در جهان وجود دارد که دستیابی به آنها ارزان است. بسیار مهم است که خیلی روی یک جنبه از معاملات تمرکز نکنید. در عوض، همه فاکتور هایی که در بازار موثر است را یاد بگیرید. از جمله ایده ها و مفاهیم بنیادی که ممکن فکر کنید کسل کننده هستند یا الان به درد شما نمی خورند را حتما مطالعه کنید. تجارت همانند سفری هست که اغلب مسیرش بسیار ممکن است پیچیده شود.نقطه آغاز شما در این سفر بسیار مهم است ولی حتی اگر فکر کنید دقیقاً می دانید که در حال حاضر کجا می روید. با این حال توصیه می کنیم این پنج کتاب را بخوانید:

 

  1. Stock Market Wizards by Jack D. Schwager
  2. Trading for a Livingby Dr. Alexander Elder
  3. Technical Analysis of the Financial Markets by John Murphy
  4. Winning on Wall Street by Martin Zweig
  5. The Nature of Risk by Justin Mamus

 

حتی  در اوقات فراغت خود نیز بازار را دنبال کنید. زود بیدار شوید و در مورد قیمت هایی که  در شب گذشته در  بازارهای جهانی تغییر کرده  اطلاعاتی کسب کنید. (چند دهه پیش بازرگانان ایالات متحده نیازی به نظارت بر بازارهای جهانی نداشتند، اما همه اینها به دلیل رشد سریع تجارت الکترونیکی و ابزارهای تجارت جهانی که بر بازار سهام، فارکس و اوراق قرضه در سراسر جهان تاثیر گذاشته، تغییر کرده است.) سایت های خبری مانند یاهو فاینانس، گوگل فاینانس و CBS MoneyWatch و غیره به عنوان یک منبع عالی برای سرمایه گذاران جدید هستند. برای پوشش کاملتر توصیه می کنیم در ابتدا به دنبال سایت هایی فراتر از وال استریت ژورنال و بلومبرگ نباشید تا احیانا گیج نشوید!

3. تجزیه و تحلیل را بیاموزید!

اصول تجزیه و تحلیل فنی را مطالعه کنید.  نمودارهای قیمت – هزاران نمودار و نه یکی – را در همه بازه های زمانی مشاهده کنید. ممکن است فکر کنید تحلیل بنیادی مسیر بهتری را برای سود ارائه می دهد زیرا منحنی های رشد و روند کلی بازار را  دنبال می کند.
اما معامله گران  بزرگ با اقدام لحظه ای که گاها به شدت از اصول اساسی ممکن است جدا باشد زندگی می کنند و می میرند. خواندن صفحات گسترده سایت ها را اصلا متوقف نکنید زیرا تجربه نشان داده که اخبار حکم کیمیا را در بازار سرمایه دارد!!

با این حال، اخبار ضامن موفقیت شما نیست، به خاطر داشته باشید که سال اول به دنبال تجربه باشید. تجربه شما با تجزیه و تحلیل فنی نمودار ها به دست می آید و می تواند شما را وارد حوزه جادویی پیش بینی قیمت کند. از نظر تئوریک، اوراق بهادار فقط می تواند بالا یا پایین رود و این باعث ادامه پیدا کردن یک روند طولانی مدت خرید یا فروش کوتاه شود. در حقیقت باید خاطر نشان کرد که قیمت ها می توانند کارهای دیگر دیگری را نیز انجام دهند، از جمله تکان دادن  خریداران و فروشندگان و جابه جا کردن وضعیت آن ها.{اشاره به اثر روانی روند قیمت ها که می تواند گاها با ایجاد یک موج وضعیت بازار را تغییر دهد}

فراموش نکنید که انتخاب یک بازه زمانی مناسب برای خرید و فروش از اهمیت فوق العاده ای برخوردار است.انتخاب یک بازه زمانی مناسب برای خرید و فروش در اصل می تواند شاه کلید موفقیت باشد!

بهترین راه برای بررسی این زمین بازی پیچیده، بررسی مداوم آن است. توصیه می کنیم هر موقعیت خرید و فروش در سه بازه زمانی زیر بررسی شود:
 نمودارهای 60 دقیقه ای
روزانه
هفتگی

 

4- خرید و فروش را آغاز کنید وقت آن است که دل به دریا بزنید و پاهای خود را خیس کنید!

تجارت روی کاغذ یا تجارت مجازی ممکن است یک راه حل ایده آل ارائه دهد. ترید مجازی یا همان ترید آزمایشی که برخی از وبسایت ها این قابلیت را ارائه می دهند. گزینه مناسبی برای دوره آزمایشی شما هست. این قابلیت ها معمولاً شامل استفاده از شبیه ساز بورس است که از عملکرد واقعی بورس سهام تشکیل و تبعیت می کند. با استفاده از دوره ها و استراتژی های مختلف خرید و فروش، معاملات زیادی را انجام دهید. سپس نتایج را تجزیه و تحلیل کنید.به خاطر داشته باشید که حتما قبل از شروع به معامله کردن در بورس واقعی می بایست از این ابزار ها استفاده کنید. سایت های بسیار هستند می توانید با یک جست و جوی ساده در اینترنت در آن ها ثبت نام کنید و از قابلیت ترید کردن مجازی آن ها استفاده کنید! به خاطر داشته باشید:

هیچگاه ترید مجازی را با ترید واقعی(بازی با پول واقعی) مقایسه نکنید.
زیرا نقص های در ترید مجازی وجود دارد که نمی توان آن را در ترید واقعی نادیده گرفت.

بورس کلاهبردار

 

حتی اگر نتایج شما بر روی کاغذ عالی به نظر برسد. ممکن است واقعیت به شما نشان داده نشود. معامله گران باید با احساسات طمع و ترس خود به صورت مسالمت آمیز کنار بیایند!! به یاد داشته باشید که تجارت روی کاغذ این احساسات را درگیر نخواهد کرد! بنابر این فقط با سود و زیان واقعی می توان تجربه ای کسب کرد که در هیچ جای دیگر قابل دسترس نیست. جالب است بدانید که این جنبه روانشناختی بازار سرمایه بیشتر بازیکنان سال اول بورس و بازار سرمایه را  از میدان به در می کند! نه انتخاب تصمیمات اشتباه! شما همانند یک کودک، به عنوان یک تاجر جدید، قدم به جلو می گذارید. باید این با این مشکلات دست و پنجه نرم کنید و با صرف پول و زمان خود تجربه گرانبهایی را کسب کنید!

 

5. همیشه راه های دیگری برای یادگیری و تمرین ترید کردن نیز هست به خاطر بسپارید که تجربه یک معلم عالیست!

با ادامه روند معاملات خود، آموزش بیشتر را فراموش نکنید. چه بصورت آنلاین و چه به صورت حضوری، برخی از کلاس ها و سمینار ها می توانند مفید واقع شوند. می توانید آنها را در سطوح مختلفی از سطح تازه کار (با مشاوره در مورد چگونگی تجزیه و تحلیل نمودارهای باز) تا سطح حرفه ای بیابید. سمینارهای تخصصی تر – که اغلب توسط یک فرد حرفه ای برگزار می شوند.  می توانند بینشی ارزشمند در مورد بازار کلی و استراتژی های خاص سرمایه گذاری به شما ارائه دهند.

برخی ممکن است آکادمیک باشند و برخی دیگر کارگاههایی هستند. استراتژیهای ورود و خروج  و سایر تمرین ها را امتحان کنید(حداقل مقدور با شبیه سازها). آموزش های پولی برای تحقیق و تجزیه و تحلیل می تواند هم آموزشی باشد و هم مفید. ممکن است برخی از سرمایه گذاران با کمک متخصصان بازار سود بیشتری نسبت به افراد تازه کار داشته باشند. توجه داشته باشید که تعدادی سایت در جهان وجود دارد که می توان با خرید اشتراک آن ترید کردن را با کمک یک تریدر متخصص انجام داد. شما می توانید با یک سرچ ساده آن ها را پیدا کنید!!

یک استاد عملی برای راهنمایی، اشکال گیری و دادن  پیشنهادات ایده بسیار مناسبی هست. اگر یکی را نمی شناسید، می توانید یکی از آن ها را بخرید! بسیاری از آموزشگاه های تجارت آنلاین به عنوان بخشی از برنامه های بلند مدت خود، خدمات راهنمایی ارائه می دهند.

در اصل تعالی و پیشرفت هنگامی که برای آموزش خرج کردید بوجود می آید!!

خوشبختانه، زمان کافی برای یادگیری تمام جنبه های مدیریت بورس  و سهام وجود دارد. به شرطی که خود را با اطلاعات بیش از حد غرق نکنید. زمان آن فرا رسیده است که دفتر روزانه خود را ایجاد کنید. دفتر اصطلاحی است که در آن کلیه معاملات شما را مستند می شود، از جمله دلایل ریسک پذیری شما در معامله و همچنین دوره های(میزان زمان) نگهداری و اعداد نهایی سود یا زیان. این دفتر خاطرات از وقایع و مشاهدات پایه و اساس یک معامله را ایجاد می شود که به وضعیت تازه کار شما پایان می دهد و به شما امکان می دهدبتوانید از بازار سرمایه بصورت ادامه داری پول کسب کنید!

 سخن پایانی

سفر تجاری خود را با آموزش عمیق در بازارهای مالی آغاز کنید. سپس نمودارها را بخوانید و قیمت را مشاهده کنید و براساس مشاهدات خود استراتژی ایجاد کنید. ضمن تجزیه و تحلیل نتایج و انجام روش های گوناگون بصورت مداوم ، این استراتژی ها را با پلتفرم های مجازی آزمایش کنید. سپس مرحله اول سفر خود را با ریسک کردن در مورد پول عزیزتان شروع و با کمک تمامی پیشنهاد های ذکر شده و روانشناسی بازار ادامه دهید!
منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *