جنگ نابرابر اتریوم و بیت کوین!

فرهاد اکسچنج

آیا اکنون بیت کوین در مقابل اتریوم است؟ بازار کریپتوها به کدام سمت خواهد رفت؟

اتریوم طی روزهای اخیر به رکوردهای قیمت شگفت انگیزی دست یافته است. اما آیا این ارز از بیت کوین پیشی خواهد گرفت؟

بیت کوین در مقابل اتریوم

بیت کوین همچنان بزرگترین ارز دیجیتال است و پس از آن اتریوم دومین ارز دیجیتال در جهان محسوب می شود. بیت کوین همیشه در مرکز توجه بوده و در تمام این سال ها برتری خود را نسبت به سایر ارزهای دیجیتال حفظ کرده است. درست در زمانی که فناوری بلاکچین و رمز ارزها معرفی شدند، بیت کوین به دلیل داشتن شبکه توزیع شده یا همان نظیر به نظیر، به برترین ارز دیجیتال تبدیل شد. بیت کوین می تواند از طریق یک شبکه غیر متمرکز و شفاف منتقل شود که نیاز به یک مرجع متمرکز مانند بانک ها را از بین می برد. ارزش بازار بیت کوین بیش از 1 تریلیون دلار است و تعداد فزاینده ای از شرکت های بزرگ مانند شرکت خودروسازی تسلا در این ارز سرمایه گذاری کرده اند.

 

لینک های مفید:
خرید بیت کوین

 

از طرف دیگر اتریوم امروز دومین ارز رمزنگاری شده بزرگ جهان است. اتریوم دارای ویژگی های مالی غیرمتمرکز (DeFi) با مقیاس پذیری بالا است. رشد اخیر اتریوم، بنیانگذار آن، ویتالیک بوترین را به جوانترین میلیاردر تبدیل کرده است. اتریوم یک پلتفرم منبع باز و مبتنی بر بلاکچین است که امکان ساخت برنامه های کاربردی با زبان های برنامه نویسی را نیز فراهم می کند. اتریوم از اواسط سال گذشته در میان رمز ارزها درخشیده است. برخلاف شبکه نظیر به نظیر بیت کوین، اتریوم انتقال و توسعه توکن های غیر قابل تعویض (NFT) را ارائه می دهد که می تواند توسط کاربران جداگانه ایجاد و انتقال یابد.

چگونه وارد بازار مالی یا بورس شوم؟ مطالعه کنید.

بازار کریپتو ها به کدام سمت می رود؟

فرهاد اکسچنج

بازار کریپتوها با نوسان قیمتی اش همیشه بی ثبات است. از این رو، همیشه توصیه می شود هنگام سرمایه گذاری در رمز ارزها، چه بیت کوین و چه اتریوم، مراقب باشید. با این حال، بسیاری از رمز ارزهای جدید هر روز در حال ظهور هستند.

اگرچه بلاکچین در ابتدا با رمز ارزها شناخته می شد، اما اکنون قابلیت های خود را گسترش داده است. علاقه موسسات به سرمایه گذاری در رمز ارزها افزایش یافته است. در رشد همیشگی ارزهای دیجیتال اطمینانی وجود ندارد، اما به این زودی ها هم این بازار از بین نخواهد رفت. فناوری زیربنای ارزهای رمزنگاری شده، بلاکچین، محبوبیت گسترده ای پیدا کرده است. روز به روز موارد استفاده بیشتری از بلاکچین پدیدار می شود. این فناوری پذیرش گسترده کشور ها را شاهد خواهد بود.

 

لینک های مفید:
صرافی آنلاین

 
پی نوشت:
مقیاس پذیری به چه معناست؟ مقیاس پذیری در یک سیستم به معنای قابلیت گسترش و ادامه فعالیت به شکل مشابه در مقیاس بزرگتر است. شبکه بلاکچین بیت کوین می تواند 7 تراکنش در ثانیه را پردازش کند که این مسئله سرعت انجام تراکنش ها را کاهش می دهد و کارمزد تراکنش را بالا می برد. در واقع مقیاس‌پذیری در رمز ارزها به معنای انجام معاملات سریع و ارزان است.

NFT ها یا همان توکن های غیرقابل تعویض بلاکچین اختصاصی برای خود ندارند و منحصر به فرد و کمیاب هستند.
در واقع NFT  ها دارایی های دیجیتالی هستند که مشخصات آن ها با دیگر توکن ها قابل تعویض نیست.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *