فرهاد اکسچنج به سوالات متداول پیرامون ارز دیجیتال پاسخ می دهد!

فرهاد اکسچنج

رمز ارزها نوعی ارز دیجیتال هستند که هنوز در دوره طفولیت خود به سر می برند. فرهاد اکسچنج به سوالات تمام افراد تازه وارد پاسخ خواهد داد.

رمز ارزها با نام ارزهای رمز نگاری شده نیز شناخته می شوند.

ارز رمزنگاری شده چیست؟

ارزهای رمزنگاری شده می توانند برای خرید کالا و خدمات مورد استفاده قرار بگیرند. اما بیشترین میزان استفاده از این ارزهای محبوب به جهت سودآوری و سرمایه گذاری است. رمز ارزها با استفاده از فناوری بلاکچین کار می کنند. بلاکچین یک فناوری غیرمتمرکز است که توسط همه افراد شرکت کننده در آن کنترل می شود و معاملات را مدیریت و ثبت می کند. بخشی از جذابیت این فناوری امنیت آن است.

 

لینک های مفید:
خرید بیت کوین

 

بلاکچین چیست؟ توضیح ساده در فرهاد اکسچنج. کلیک کنید.

چند رمز ارز وجود دارد؟

طبق گزارش CoinMarketCap (ارائه دهنده داده ها و تجزیه و تحلیل ارزهای رمزنگاری شده)، بیش از 6700 ارز رمزنگاری شده مختلف به صورت عمومی خرید و فروش می شود. براساس گزارش این پلتفرم، ارزش کل بازار ارزهای رمزنگاری شده حدود 2.2 تریلیون دلار است. این در حالی است که ارزش بازار بیت کوین، محبوب ترین ارز دیجیتال،حدود 1.2 تریلیون دلار است.

بهترین ارزهای رمزنگاری شده از نظر ارزش بازار

لیست 10 ارز رمز نگاری شده برتر از نظر ارزش بازار در تصویر زیر نمایش داده شده است:

فرهاد اکسچنج

 چرا ارزهای رمز نگاری شده بسیار محبوب هستند؟

ارزهای رمزنگاری شده به دلایل مختلف طرفداران زیادی دارند. به عنوان مثال حامیان این ارزها، بیت کوین را به عنوان یک پول ارزشمند و اصلی در آینده در نظر گرفته اند و سعی دارند قبل از آنکه بیش از حالا ارزشمند شود در این ارز سرمایه گذاری کنند. برخی از طرفداران این بازار به این پیش بینی دلبسته اند که در آینده ارزهای دیجیتال مدیریت پول را از دستان بانک های مرکزی خواهند گرفت، زیرا با گذشت زمان این بانک ها تمایل به کاهش ارزش پول از طریق تورم دارند. برخی دیگر علت علاقه ی خود به این ارزها را فناوری پشت آن یعنی بلاکچین بیان می کنند. زیرا بلاکچین یک سیستم پردازش و ضبط غیرمتمرکز است و می تواند ایمن تر از سیستم های پرداخت سنتی باشد.

آیا ارزهای رمزنگاری شده سرمایه خوبی هستند؟

یکی از سوالات مهمی که کاربران معمولاً می پرسند این است که آیا رمز ارزها واقعا یک سرمایه گذاری خوب هستند یا خیر. پاسخ به این سوال به صورت قطعی مشکل است. رمز ارزها می توانند شما را ثروتمند کنند یا در نهایت می توانند موجب شوند کل پول خود را از دست بدهید. درست مثل هر سرمایه گذاری دیگر، سرمایه گذاری در دارایی های رمزنگاری با خطرات زیادی همراه است. همانطور که در ابتدای مقاله اشاره کردیم این ارزها هنوز در دوره طفولیت خود قرار دارند و هنوز دارای نوسانات بسیاری هستند. به عنوان مثال، در حالیکه بیت کوین در دسامبر سال 2017 نزدیک به 20 هزار دلار معامله می شد، پس از آن ارزش این ارز به حدود 3200 دلار در سال بعد کاهش یافت. مجدد در دسامبر سال 2020، این ارز دوباره صعود کرد و به رکورد تازه ای دست یافت.

 

لینک های مفید:
صرافی آنلاین

 

نظرات گوناگونی از طرف سرمایه گذاران بزرگ پیرامون این سوال مطرح شده است. به طور مثال وارن بافت سرمایه گذار مشهور معتقد است بازار ارزهای دیجیتال یک سراب است و باید از آن دور ماند. ایلان ماسک مدیر عامل شرکت خودروهای برقی تسلا و سرمایه گذار مشهور معتقد است ارزهای دیجیتال در انتقال ارزش، بهتر از پول های کاغذی عمل می کنند و روزی خواهد رسید که پول های سنتی از میان خواهند رفت.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *