ماینر ها تسلیم نخواهند شد و بیت کوین بال های صعودی خود را می گشاید!

فرهاد اکسچنج

درآمد ماینر های بیت کوین از ابتدای سال 2021 تاکنون در یک روند صعودی ثابت قرار دارد. در روز جمعه 9 آوریل درآمد ماینینگ به بالاترین سطح خود رسیده است. داده های سایت تحلیلی Glassnode گزارش می دهد: “ماینر ها در حال حاضر مجموعاً 64 میلیون دلار از بیت کوین های تازه استخراج شده و همچنین کارمزد معاملات درآمد کسب می کنند.” این مقدار تقریباً 400 درصد بیشتر از سال قبل است. این نکته حائز اهمیت است که این افزایش درآمد در حالی اتفاق افتاده است که پاداش بلاک پس از هوینگ به نصف کاهش یافته است. ساتوشی ناکاموتو برای جلوگیری از تورم و ایجاد بی رویه بیت کوین یک محدودیت به نام هوینگ (HALVING) ایجاد کرده است. حدود هر 4 سال یکبار میزان جایزه ای که به ماینر ها داده می شود نصف می شود.

 
لینک های مفید: خرید بیت کوین
 
فرهاد اکسچنج

افزایش درآمد ماینر ها با وجود افزایش سختی ماینینگ و افزایش نرخ هش شبکه!

در حقیقت، مشکل استخراج بیت کوین نیز اخیراً به بالاترین حد خود رسیده است. میزان افزایش سختی ماینینگ بیت کوین 66٪ در سال گذشته و 24٪ از ابتدای امسال بوده است. افزایش سختی استخراج در کنارافزایش نرخ هش باعث شد بسیاری از افراد در مجامع رمزنگاری این باور را داشته باشند که ماینر ها به زودی تسلیم خواهند شد. کاپیتولاسیون ماینرها یا همان تسلیم شدن ماینر ها به چه معناست؟ پدیده ای است که طی آن استخراج بیت کوین دیگر سودآوری ندارد. عدم سودآوری منجر می شود که ماینر ها توکن های تازه استخراج شده خود را در پاسخ به شرایط بازار به جای نگهداری، بفروشند. نرخ هش میزان سرعت یک ماینر در حل هش ودریافت پاداش است. هش به هر تابع ریاضی می‌گویند که حجم زیادی از داده را به یک عدد طبیعی تبدیل کند. 

با وجود صعودی بودن قیمت بیت کوین در ابتدای سال این وضعیت همچنان پا برجا بود. همزمان با صعود بیت کوین به بالاترین سطح، ماینرها شروع به فروش دارایی های خود کردند. درآمد ماینر ها در بخش عمده ای از سال منفی باقی ماند. در 26 ژانویه شاهد فروش روزانه 23،000 بیت کوین بودیم.

فرهاد اکسچنج ماینینگ بیت کوین
 
لینک های مفید: صرافی آنلاین
 

در ادامه روند صعودی قیمت این ارز دیجیتال، میزان فروش ماینرها در ماه فوریه کاهش یافت. در ماه مارس، ماینرها دوباره شروع به نگهداری بیت کوین کردند و این نشانه ای از اعتماد مجدد ماینرها به این ارز بود. از لحاظ تاریخی، تغییر مثبت در درآمد ماینرها نشان می دهد که آن ها پیش بینی می کنند که قیمت بیت کوین صعود خواهد کرد. حجم معاملات ماینرها کل جوانب شبکه را نشان نمی دهد. اما تصویر نسبتاً دقیقی از استخرهای استخراج و رفتار سیستماتیک آن ها ترسیم می کند.

تمامی این موارد برای آینده بیتکوین به چه معناست؟

در حال حاضر با توجه به عدم فروش یا کاپیتولاسیون ماینر ها، اصول فاندمنتال به وضوح به صعود قیمت بزرگترین ارز رمزنگاری شده در جهان اشاره دارد. شرکت های ماینینگ مانند Riot Blockchain در حال سرمایه گذاری برای گسترش فعالیت های خود هستند. به نظر می رسد که به زودی شاهد یک روند صعودی دیگر برای بیت کوین خواهیم بود.

فرهاد اکسچنج

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *