درآمد استخراج بیت کوین

درآمد استخراج بیت کوین

درآمد استخراج بیت کوین، به عوامل زیادی از جمله هزینه برق، هزینه خرید و تعمیر و نگه‌داری ماینرها، قیمت بیت کوین، هش ریت دستگاه‌های ماینر شما و سختی شبکه بستگی دارد. با خرید ماینرهای کم مصرف و با هش ریت بالا، سود بیشتری از ماینینگ بیت کوین به دست خواهید آورد. همچنین بهتر است ماینرها را در محیط‌هایی بدون گرد و خاک و با سیستم تهویه مناسب نگهداری کنید تا هزینه تعمیر و نگهداری آن‌ها کاهش پیدا کند. سختی شبکه نیز، نقشی کلیدی در تعیین سودآوری استخراج بازی می‌کند.

 

لینک های مفید:
خرید بیت کوین

 

عوامل مؤثر در درآمد استخراج بیت کوین

ماینرها، با حل مسائل ریاضی بلاک‌های بیت کوین را رمزگشایی کرده و تراکنش‌های موجود در آن را تأیید می‌کنند. با تأیید هر بلاک، آن بلاک به جمع دیگر‌ بلاک‌های تأیید شده اضافه می‌شود؛ به این ترتیب، شبکه بلاک چین شکل می‌گیرد. شبکه بیت کوین، مقداری بیت کوین را به عنوان پاداش به ماینری که بتواند قبل از همه ماینرها مسئله بلاک را حل کند؛ اختصاص می‌دهد.

بیشتر بدانید!
کلیک کنید – استخراج بیت کوین چیست؟ 

یکی از دغدغه‌های همیشگی سرمایه‌گذاران در حوزه ماینینگ ارزهای دیجیتال، محاسبه سوددهی استخراج ارزها بوده است. از آن جا که سود استخراج به عوامل زیادی وابسته و متغیر است؛ نمی‌توان عدد دقیقی برای سوددهی آن بیان کرد و همین، ریسک سرمایه‌گذاری در این حوزه را افزایش می‌دهد. در این مقاله، می‌خواهیم با بررسی عوامل تأثیرگذار بر سودآوری استخراج بیت کوین، تا حدی به حل این دغدغه کمک کنیم.

هش ریت ماینرها و هزینه برق

ماینرهایی با هش ریت بیشتر، سودآوری بیشتری برای شما دارند اما هزینه اولیه‌ای که برای خرید آن‌ها می‌پردازید بیشتر است. هزینه برق، بیشترین سهم از هزینه‌های ماینینگ را به خود اختصاص می‌دهد. این هزینه در ماه‌های مختلف سال و یا ساعات مختلف شبانه‌روز متغیر است. توجه داشته باشید که برق مصرفی، فقط مختص ماینرها نیست. برای تهویه هوا و خنک کردن ماینرها نیز به برق احتیاج خواهید داشت پس هنگام محاسبه هزینه برق، برق مصرفی کل را در نظر بگیرید.

سختی شبکه بیت کوین

ممکن است بتوانید با خرید دستگاه‌های کم مصرف‌تر و با هش ریت بیشتر، بر روی عوامل دیگر تأثیر بگذارید؛ اما متأسفانه در مورد سختی شبکه کاری از دست شما ساخته نیست. سختی شبکه بر اساس تعداد کل ماینرهای موجود در شبکه بیت کوین تعیین می‌شود.

سختی شبکه بیت کوین با واحد هش بر ثانیه بیان شده و با اضافه شدن یا خارج شدن ماینرها از شبکه، تغییر می‌کند. چرا که شبکه بیت کوین طوری طراحی شده است که در هر ده دقیقه، تعداد مشخصی از بیت کوین را تولید کند. زمانی که ماینرهای بیشتری وارد شبکه می‌شوند، قدرت پردازش موجود در شبکه، یا همان هش ریت آن افزایش پیدا کرده و ماینرها می‌توانند در زمان کمتری تراکنش‌ها را تأیید کنند. ازآنجاکه طبق پروتکل‌های تعریف شده برای شبکه بیت کوین، فاصله بین تولید بلاک‌ها باید همواره ثابت و حدود 10 دقیقه باقی بماند، شبکه با سخت‌تر کردن معادلات، سرعت ماینرها را کاهش می‌دهد.

سختی شبکه، هر دو هفته یک بار تنظیم می‌شود. میزان سختی شبکه در زمانی که بیت کوین برای اولین بار ماین شد، 1 بود اما این عدد امروزه بیش از 22 تریلیون است. این نشان می‌دهد که ماین کردن بیت کوین نسبت به یک دهه گذشته تا چه اندازه سخت‌تر شده است.

قیمت بیت کوین

عامل تأثیرگذار دیگر، قیمت بیت کوین است. ارزش بیت کوین نیز خود به عوامل زیادی بستگی دارد. میزان عرضه و تقاضا، سختی شبکه و جو حاکم بر بازار ارزهای دیجیتال، می‌توانند بر قیمت بیت کوین تأثیر بگذارند. نکته مهمی که هنگام محاسبه سود استخراج بیت کوین باید به آن توجه داشته باشید؛ این است که این سود، در طی زمان، تغییر خواهد کرد. ممکن است قیمت بیت کوین به شدت افزایش یابد یا برای مدتی بخش زیادی از ارزش خود را از دست بدهد. سرمایه‌گذاری در حوزه ارزهای دیجیتال، همواره پرریسک است و بهتر است پیش از اقدام به این کار، به خوبی جوانب مختلف آن را بسنجید.

 سودآوری استخراج را چطور محاسبه کنیم؟

ماشین‌حساب‌های زیادی برای محاسبه سودآوری بیت کوین به وجود آمده‌اند. کافی است میزان هش ریت ماینرهای خود را وارد کرده تا سود کوتاه مدت و بلند مدت خود را مشاهده کنید. برای مثال، بیایید سری به وب‌سایت www.cryptocompare.com بزنیم.

پس از ورود به قسمت ماشین حساب صفحه زیر را مشاهده خواهید کرد:

درآمد استخراج بیت کوین

ارزهای، بیت کوین، اتریوم، اتریوم کلاسیک و غیره را می‌توانید در قسمت currency انتخاب کنید. سپس میزان کل هش ریت ماینرها را در قسمت Hashing power و میزان کل برق مصرفی را در قسمت Power consumption وارد کنید. با توجه به قیمت برق در منطقه خود، هزینه برق برای هر کیلووات‌ساعت را محاسبه کرده و آن را در قسمت Cost per KWH وارد کنید.

ازآنجاکه سختی شبکه بیت کوین به شدت زیاد است، استخراج بیت کوین با یک یا دو ماینر به‌تنهایی سود چندانی ندارد. برای سودآوری بیشتر، بهتر است به یک استخر ماینینگ متصل شده و قدرت پردازش ماینرهای خود را با دیگر ماینرهای موجود در استخر به اشتراک بگذارید. زمانی که استخر موفق به تأیید یک بلاک شود، جایزه بلاک به علاوه کارمزد تراکنش‌های موجود در بلاک، بین ماینرها تقسیم خواهد شد. هر استخر، برای پذیرفتن اعضا، درصدی از سود آن‌ها را به‌عنوان کارمزد دریافت می‌کند. این درصد معمولاً از 1 درصد تجاوز نمی‌کند.

این نکته را در نظر داشته باشید که عدد به دست آمده از این ماشین حساب، سودی است که در این لحظه برای شما محاسبه شده است. از آن‌جا که میزان سختی شبکه و قیمت بیت کوین متغیر است، ممکن است این سود در آینده تغییر کند.

درآمد دستگاه های استخراج برتر بیت کوین

سودآوری بسیاری از دستگاه‌های مشهور ماینینگ، محاسبه شده و در وب‌سایت‌های رسمی آن‌ها موجود است. علاوه بر این، می‌توانید سودآوری تمام ماینرها را در وب‌سایت‌هایی که برای مقایسه ماینرها طراحی شده‌اند نیز مشاهده کنید.

 

لینک های مفید:
صرافی آنلاین

 

هر ماینر، با توجه به نوع الگوریتمی که برای آن تعریف شده، توانایی ماین تعداد خاصی از ارزها را دارد. برای مثال، ماینرهای بیت کوین، باید مجهز به الگوریتم SHA-256‌ باشند. در وب سایت https://whattomine.com/miners  لیستی از ماینرها، به ترتیب سوددهی ارائه شده‌اند. در این وب‌سایت، تمام ماینرهای برتر دنیا، همراه با الگوریتم و کوین‌های قابل ماین موجود است. علاوه براین، سوددهی این ماینرها در 24 ساعت نیز نمایش داده شده است.

درآمد استخراج بیت کوین

در کادر بالا سمت راست صفحه که با نام Power cost مشخص شده است. قیمت برق به ازای هر کیلووات ساعت را وارد کنید تا محاسبه سود مطابق با هزینه برق شما انجام شود. در این قسمت به طور پیش‌فرض، هزینه برق، 0.1 دلار به ازای هر کیلووات ساعت در نظر گرفته شده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *