قیمت بیت کوین و تحلیل بلند مدت

قیمت بیت کوین و تحلیل بلند مدت

نمودار قیمت بیت کوین، نشان دهنده افت و خیزهای زیاد این ارز در طی زمان است. تحلیل‌گران با استفاده از این نمودارها، تلاش می‌کنند رفتار قیمتی بیت کوین را در آینده پیش‌بینی کنند. با مطالعه داده‌های نمودار قیمت این رمز ارز، می‌توان الگوی تکرار‌شونده‌ای را در رفتار قیمت مشاهده کرده و از آن برای پیش‌بینی آینده استفاده کنیم. این تحلیل‌ها، می‌توانند بلندمدت و با استفاده از نمودار بیت کوین در تایم فریم‌های بزرگ انجام شوند یا اینکه از نمودارهای ساعتی و روزانه برای تحلیل‌های کوتاه‌مدت استفاده شود.

 

لینک های مفید:
خرید بیت کوین

 

اگرچه تمام تحلیل‌ها بر مبنای احتمالات بیان می‌شوند اما مطالعه این تحلیل‌ها به شما در تصمیم‌گیری بهتر در مورد میزان و زمان سرمایه‌گذاری کمک خواهد کرد.

ارزش بیت کوین از ابتدا تا سال ۲۰۲۰

اگر به نمودار سالانه بیت کوین از ابتدا تا امروز نگاهی بیندازیم، متوجه افزایش‌ها و کاهش‌های ناگهانی قیمت خواهیم شد. به تصویر زیر توجه کنید:

تحلیل قیمت بیت کوین

زمانی که بیت کوین برای اولین بار در سال 2009 ایجاد شد، قیمتی نزدیک به صفر دلار داشت! این قیمت در جولای سال 2010 به 0.09 دلار رسید. سال 2011، سال خوبی برای بیت کوین بود. در آن سال قیمت این رمز ارز محبوب صعود خود را از ۱ دلار شروع کرد و به قیمت 29 دلار رسید. بعد از آن، به دنبال رکود شدیدی که در بازار کریپتوکارنسی ایجاد شد، قیمت این رمز ارز تا 2.05 دلار کاهش پیدا کرد.

بیت کوین سال 2013 را با قیمت 13.28 دلار شروع کرد و در آوریل به 230 دلار رسید. سرانجام پس از افت و خیزهای بسیار، قیمت این کوین در ابتدای سال 2015 به 315 دلار رسیده بود.

سال 2016، سال افزایش تدریجی و با ثبات بیت کوین بود. در این سال قیمت این رمز ارز به 900 دلار رسید. این ارز در حال آماده‌کردن خود برای پروازی بود که در سال 2017 اتفاق افتاد. در سال 2017، بازار ارزهای دیجیتال به اوج خود رسید و بیت کوین توانست سطح قیمت 19345 دلار را لمس کند.

تاریخ نشان داده است که با هر بار اوج گرفتن قیمت، سقوط و اصلاح قیمت نیز در راه است. بیت کوین در سال‌های بعد روندی نزولی را تجربه کرد و قیمت آن تا 6000 دلار نیز کاهش یافت.

در سال 2020، همراه با پاندمی کرونا، تعطیلی‌ اکثر مشاغل و نگرانی مردم راجع به اقتصاد، قیمت این رمز ارز محبوب بار دیگر افزایش یافت. این ارز که سال 2020 را با قیمت حدود 6000 دلار شروع کرده بود در اواخر سال به 29000 دلار رسید.

نمودار سال ۲۰۲۱ بیت کوین همراه با تحلیل

رشد قیمت بیت کوین در سال 2021 نیز ادامه داشت. در ژانویه، بیت کوین از مرز 40000 دلار عبور کرد و در ماه آوریل، سطح قیمت 63000 دلار را لمس کرد. در تابستان سال 2021، بیت کوین اصلاح قیمتی 50 درصدی را تجربه کرد و قیمت آن تا حدود 30000 دلار کاهش یافت، پس از آن، موج دیگری از افزایش قیمت در بازار ارزهای دیجیتال ایجاد شد و ارزش بیت کوین را 67549 دلار افزایش داد.

جو نامطمئن و همچنین ظهور خبرهایی مبنی بر افزایش نرخ بهره بانکی در اواخر سال 2021، قیمت این ارز را تا حدود 49000 دلار کاهش داد. این جو، همچنان در ابتدای سال 2022 پابرجا است و گمانه‌زنی‌های زیادی در مورد آینده این ارز دیجیتال وجود دارد.

تحلیل قیمت رمز ارز محبوب

نمودار بالا، افت و خیزهای قیمت این رمز ارز را در سال 2021 نمایش می‌دهد. همانطور که مشاهده می‌کنید در این نمودار، قیمت این رمز ارز زیر میانگین متحرک ۵۰ روزه خود قرار دارد. بسیاری از تحلیل‌گران، این را نشانه ادامه روند نزولی در سال 2021 می‌دانستند.

پیش بینی ارزش بیت کوین در سال ۲۰۲۲

پیش‌بینی‌های بسیاری در مورد ارزش بیت کوین در سال 2022 مطرح می‌شود. این پیش‌بینی‌ها، سطح قیمت 150000 دلار تا 17000 دلار را برای هر بیت کوین مطرح می‌کنند. چیزی که در مورد پیش بینی قیمت بیت کوین اهمیت دارد، درک این مطلب است که تمام این پیش‌بینی‌ها صرفاً احتمالات هستند و هر شخصی به‌عنوان سرمایه‌گذار، باید باتوجه‌به تحلیل و شرایط اقتصادی خود نسبت به سرمایه‌گذاری در بیت کوین تصمیم بگیرد. در ادامه، تحلیل برخی از تحلیل‌گران معروف درمورد بیت کوین را بررسی می‌کنیم:

برخی از تحلیل‌گران معتقدند بیت کوین در سال 2022 پس از گذراندن دوران اوج خود، مانند آنچه در گذشته رخ داد، اصلاح قیمتی چندساله را شروع می‌کند. آن‌ها می‌گویند قیمت این رمز ارز در اصلاح ممکن است تا ۱۷۰۰۰ دلار (اوج قیمت در سال 2017) نیز کاهش یابد.

 

لینک های مفید:
صرافی آنلاین

 

اما استیو ارلیش، مدیرعامل Voyager Digital نگاه مثبت‌تری به بیت کوین دارد. او به روزنامه Independent گفت که روند صعودی بیت کوین در سال‌های پیش رو قدرتمندتر از روند نزولی آن خواهد بود و بیت کوین، به‌عنوان سردمدار تکنولوژی بلاک چین، می‌تواند در سال 2022 به قیمت 100000 دلار برسد.

پیش بینی ارزش بیت کوین در سال ۲۰۲۲

تحلیل‌گران خوش‌بین زیادی بیت کوین را ارزی مناسب برای سرمایه‌گذاری معرفی کرده‌اند. برای مثال، مایکل سیلر (Michael Saylor) از میکرو استراتژی معتقد است که بیت کوین در نهایت به 6 میلیون دلار خواهد رسید اما او نمی‌تواند برای این قیمت، زمان دقیقی مشخص کند.

عوامل تأثیرگذار بر قیمت این رمز ارز محبوب

عوامل زیادی بر قیمت این رمز ارز محبوب تأثیرگذار هستند. در حالت کلی، قیمت این رمز ارز و سایر ارزهای دیجیتال باتوجه‌به عرضه و تقاضا مشخص می‌‌‌شود. این به این معنی است که هرچقدر تقاضا برای خرید بیت کوین افزایش پیدا کند، قیمت آن نیز افزایش خواهد یافت و زمانی که خریداران، ارزش بیت کوین را بسیار بیشتر از ارزش واقعی آن قلمداد کنند، فروشندگان مجبور می‌شوند برای فروش بیت کوین‌های خود قیمت‌های پایین‌تر را پیشنهاد دهند.

در این میان، عوامل زیادی بر روی میزان عرضه و تقاضای بیت کوین تأثیر می‌گذارند. یکی از مسائل مهمی که همواره قیمت این رمز ارز را تحت‌تأثیر قرار می‌دهد، تصمیم سیاستمداران درمورد این ارز است. با ممنوع اعلام کردن بیت کوین، افراد کمتری برای خرید و سرمایه‌گذاری روی این ارز اقدام می‌کنند و در نتیجه، تقاضا برای بیت کوین کاهش می‌یابد.

مورد دیگر، خریدوفروش نهنگ‌ها است! در دنیای کریپتو، به افرادی که تعداد زیادی از یک کوین را در اختیار دارند اصطلاحاً نهنگ می‌گویند. این نهنگ‌ها با خرید یا فروش مقدار بسیار زیادی از یک کوین، می‌توانند بازار را دستخوش تغییر کرده و قیمت‌ها را دست‌کاری کنند.

اینستاگرام فرهاد اکسچنج را دنبال کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *