دستگیری های گسترده در ترکیه پیرامون رمز ارز ها!

ترکیه

اینبار چهار نفر پس از بستن صرافی Vebitcoin در کشور ترکیه دستگیر شدند! کارمندان دستگیر شده از جمله مدیران مظنون به کلاهبرداری هستند.
به دنبال ممنوعیت ارزهای رمزنگاری شده یا همان کریپتوکارنسی ها در سراسر کشور ترکیه، چندین صرافی ترکیه از جمله چهار کارمند صرافی Vebitcoin که اخیراً این شرکت غیر فعال شده است، به دلیل اتهامات کلاهبرداری تحت بازجویی قرار گرفته اند.
شب گذشته  Vebitcoin در بیانیه کوتاهی در وب سایت خود منتشر کرد:
کلیه فعالیت ها و معاملات خود را موقتا متوقف کرده است و ادعا می کند فشار مالی نا مشخص منجر به این تصمیم شده است. احتمالاً به این دلیل که تعداد بسیار زیادی درخواست برداشت های سرمایه به علت قانون ممنوعیت ترکیه بوجود آمده است.

 
لینک های مفید: خرید بیت کوین
 

ترکیه

در بخشی از این اطلاعیه آمده است:

این مبادلات با تقریباً 60 میلیون دلار حجم روزانه، در میان بزرگترین مبادلات ترکیه بود که نیمی از فعالیت تجاری این شرکت را بیت کوین تشکیل می داد. دیروز صبح Mehmet Nadir Yağcı دادیار ارشد دادگاه عمومی Muğla، در بیانیه ای به رسانه های محلی اعلام کرد:
چهار کارمند در پی ادعای کلاهبرداری توسط نیروی پلیس بازداشت شده اند.


“به دنبال عملیات جستجو و توقیف در ستاد شرکت و موسسات، 4 نفر که مدیر و کارمند این شرکت هستند، بازداشت شدند. تحقیقات انجام شده توسط اداره جرایم سایبری پلیس به شیوه ای کامل و دقیق انجام شده است. “

 
لینک های مفید: صرافی آنلاین
 


MASAK اداره پیگیری جرایم مالی ترکیه در حال حاضر به صورت کامل در حال تحقیق و بررسی است.
پس از گزارشی که حاکی از حمله پلیس به صرافی Thodex  و فرار بنیانگذار  آن به آلبانی جلوگیری شده است و همه معاملات نیز متوقف شد. پس از آن 75 حکم دستگیری صادر شد و 62 مورد را در ارتباط با کلاهبرداری احتمالی خروج بازداشت کرد.

این دستگیری ها و تعطیلی ها پس از یک “دستور” غافلگیر کننده از سوی رئیس کل تازه وارد بانک مرکزی ترکیه انجام شد. این قانون ارزهای رمزپایه را در این کشور به طور کلی ممنوع کرد و از 30 آوریل اجرا می شود. با اعلام حمایت مخالفان  رمز ارز ها، این ممنوعیت به یک موضوع بسیار داغ در ترکیه تبدیل شده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *