10 نکته طلایی در خرید ارز دیجیتال

10 نکته طلایی در خرید ارز دیجیتال

خرید ارز دیجیتال یکی از موضوعات بحث برانگیز در این روز‌های پر تورم است. بنابراین، دانستن هر کدام از 10 نکته طلایی در خرید ارز دیجیتال، اولین قدمی است که برای ورود به این بازار می‌بایست برداشته شود. در تمام دوران، افراد به دنبال جان پناه‌هایی بوده‌اند تا ارزش سرمایه خود را حفظ کرده و یا افزایش دهند.

 

لینک های مفید:
خرید بیت کوین

 

این روز‌ها خرید رمز ارز، به عنوان گزینه‌ای که چندان هم کم‌ریسک نیست، در میان سرمایه‌گذاران خودنمایی می‌کند. اگر بخواهیم در باتلاق نوسانات این بازار، سرمایه کمتری از دست بدهیم، نیاز است که در خرید رمز ارز نکاتی را به عنوان نقطه‌ای برای شروع در نظر بگیریم.

نکته 1: شروع خرید ارز دیجیتال با سرمایه کوچک!

به عنوان یک سرمایه‌گذار مبتدی، نیازی نیست با مبالغ سنگین وارد این بازار شوید. ابتدا سرمایه کوچکی را برای خرید ارز دیجیتال در نظر گرفته تا ریسک کمتری را متحمل شوید. به خرید اولیه خود به چشم آشنایی با این بازار نگاه کنید.

نکته 2: یک کیف پول امن انتخاب کنید!

همانطور که برای نگهداری پول در بانک‌های سنتی نیاز به افتتاح حساب دارید، برای خرید ارز دیجیتال هم نیاز به داشتن یک کیف پول دیجیتالی خواهید داشت. یکی دیگر از نکات مهم در خرید رمز ارز، انتخاب هوشمندانه کیف پولی جهت نگهداری ارز دیجیتال خریداری شده و اطمینان از امنیت و سهولت دسترسی به آن است. کیف پول‌های ‌ارز دیجیتال، در انواع مختلفی ارائه شده که هر کدام ویژگی‌ها و عملکرد متفاوتی دارند.

بیشتر بدانید!
کلیک کنید – انواع کیف پول ارزهای دیجیتال

نکته 3: قبل خرید ارز دیجیتال، بازار را بشناسید!

به منظور آنکه تبدیل به یک تریدر حرفه‌ای شوید، می‌بایست بازار ارزهای دیجیتال را بشناسید. لازم است آگاه باشید که تا چه اندازه رویدادهای جهانی و اخبار بر این بازار تاثیرگذار هستند. بسیاری از روش‌های مورد استفاده برای ارزیابی سایر بازارهای مالی، در رابطه با بازار ارز دیجیتال کاربردی نیستند.

10 نکته طلایی در خرید ارز دیجیتال

تجزیه و تحلیل فنی نیز یک مهارت تحقیقاتی کلیدی است. بنابراین استراتژی‌های معاملاتی خود را در خرید رمز ارز تعیین کنید.

بیشتر بدانید!
کلیک کنید – انواع استراتژی معاملاتی در خرید ارز دیجیتال

نکته 4: هیجان‌زده نشوید!

یکی از 10 نکته طلایی در خرید ارز دیجیتال، کنترل احساسات است. هر خرید یا فروشی که با هیجان‌زدگی انجام شود، احتمال ضرر شما را بالا می‌برد. همانطور که پیش‌تر اشاره کردیم، این بازار بسیار پرنوسان است. بنابراین مشاهده‌ی جهش‌ها و سقوط‌های قیمتی چشمگیر، چندان غیرمعمول نیست. در زمان بروز چنین نوساناتی، احساسات خود را کنترل کنید. اگر قیمت یک رمز ارز به صورت ناگهانی و هیجان‌انگیزی رشد کرد، بدین معنی است که احتمالا حباب قیمتی تشکیل شده و به زودی یک اصلاح قیمت اتفاق خواهد افتاد. نگران نباشید! این بازار همیشه فرصت خرید را در اختیار سرمایه‌گذاران قرار می‌دهد.

نکته 5: قبل از خرید ارز دیجیتال، حد سود و ضرر را تعیین کنید!

بازار ارز دیجیتال بیش از تمام بازارهای مالی دیگر غیر قابل پیش‌بینی است. بنابراین قبل از خرید رمز ارز، تصمیم بگیرید که با چه میزان سود قصد خروج از بازار را داشته و تا چه میزان ضرر را می‌توانید متحمل شوید. بسیاری از معامله‌گران مبتدی، گرفتار دام حرص و طمع می‌شوند. پیش از خرید رمز ارز، حد سود و ضرر خود را تعیین کرده و به آن پایبند باشید.

 

لینک های مفید:
صرافی آنلاین

 

نکته 6: متنوع کردن سبد سرمایه‌گذاری!

در هنگام خرید ارز دیجیتال، با متنوع کردن سبد سرمایه‌گذاری خود، ضررها را جبران کنید. بدین معنی که بهتر است بر روی چند رمز ارز مختلف سرمایه‌گذاری کرده تا اگر ارزش یک رمز ارز کاهش یافت، ضرر شما از طریق سود رمز ارز دیگر جبران شود. همچنین متنوع سازی سبد سرمایه‌گذاری می تواند سود شما را در شرایط خوب بازار افزایش دهد. اگر هوشمندانه سرمایه گذاری کرده باشید، می توانید چندین دارایی با ارزش را در اختیار داشته باشید.

نکته 7: اشتباهات خود را در خرید ارز دیجیتال فراموش نکنید!

اگر قصد دارید به یک تریدر حرفه‌ای تبدیل شوید، می‌بایست قبل از شروع معامله جدید، معاملات پیشین خود را بررسی کنید.

10 نکته طلایی در خرید ارز دیجیتال

تمامی نقاط ضعف و قوت خود را در خریدهای پیشین رمز ارز بررسی کرده تا متوجه شوید چه مسیری را طی کرده اید و چگونه به موفقیت یا ضرر دست یافتید.

نکته 8: بروزرسانی اطلاعات!

موفقیت در بازار ارز دیجیتال، نیازمند کسب دانش است. این بازار 24 ساعته بوده و نیاز است تا شما نیز خود را مدام به روز کنید. اخبار را دنبال کنید و از دانش به‌روز این بازار عقب نمانید. خرید ارز دیجیتال، بدون کسب دانش موفقیتی در پی نخواهد داشت.

نکته 9: خرید ارز دیجیتال و کلاهبرداران این بازار!

بازار ارز دیجیتال به دلیل خاصیت غیرمتمرکز بودن، توسط هیچ سازمانی کنترل و قانون‌گذاری نشده است. همین مسئله، این فضا را تبدیل به فضایی مناسب برای کلاهبرداران کرده است. بنابراین نیاز است تا قبل از شروع سرمایه‌گذاری و خرید ارز دیجیتال، از امنیت صرافی انتخابی و کیف پول خود مطمئن شده و تمامی راهکارهای امنیتی را اتخاذ کنید.

نکته 10: رمز ارزها را بشناسید!

پیش از خرید ارز دیجیتال، می‌بایست رمز ارز خود را انتخاب کنید. در حال حاضر، هزاران ارز دیجیتال ارائه شده که هر کدام ارزش متفاوتی دارند. قبل از انتخاب این رمز ارزها، در رابطه با قیمت، ارزش بازار، حجم معاملات بازار، میزان عرضه و دیگر نکات و جزئیات مرتبط با آن رمز ارز مطالعه کرده و تنها بر اساس توصیه دیگران انتخاب نکنید.

 جمع بندی

هر نوع استراتژی معاملاتی که قصد اتخاذ آن را دارید، باید اقدامات امنیتی و مدیریت ریسک را در هسته اصلی آن قرار دهید. از آنجا که این بازار پر‌نوسان است، پتانسیل بالایی برای ایجاد سود و زیان نیز داشته و معامله‌گران هرگز نباید بیش از توان مالی خود در این بازار سرمایه‌گذاری کنند.

از 10 نکته طلایی در خرید ارز دیجیتال استفاده کرده و اطمینان حاصل کنید که درک خوبی از بازار و مشکلات آن دارید. نحوه انجام تجزیه و تحلیل فنی را درک کرده و یک برنامه مدیریت ریسک دقیق تنظیم کنید تا شانس خود را برای تبدیل شدن به یک تریدر حرفه‌ای و موفق افزایش دهید.

برای مشاهده آموزش‌ها در اینستاگرام فرهاد اکسچنج، کلیک کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *