ارز دیجیتال چیلیز چیست؟

چیلیز چیست؟

ارز چیلیز (CHZ)، یکی از رمز ارزهایی است که در محافل سرمایه‌گذاری، کمتر سخنی از ویژگی‌های آن به میان آمده و پتانسیل بالایی برای رشد دارد. توسعه دهندگان چیلیز، به صورت مداوم در حال گسترش قابلیت‌ها و کاربردهای این توکن هستند. بعید نیست که در آینده شاهد موفقیت چشمگیر این توکن باشیم. بنابراین، شناخت ارز چیلیز و تحلیل آینده آن کمک خواهد کرد تا سبد سرمایه‌گذاری خود را پر بارتر کنیم.

در حال حاضر بیش از 8200 رمز ارز در دنیا وجود دارند که هر کدام ویژگی‌ها و عملکرد متفاوتی ارائه می‌کنند. برخی از این رمز ارزها میان سرمایه‌گذاران مشهور بوده و برخی در دنیای ناشناخته‌ها باقی مانده‌اند. اکنون قصد داریم ارز چیلیز را از میان ارزهایی که کمتر به آن‌ها پرداخته شده جدا کنیم.

پلتفرم چیلیز چیست؟

از گذشته تا کنون، باشگاه‌های ورزشی سعی داشته‌اند تا با برقراری ارتباط با طرفداران خود و دادن حق رای در تصمیم‌ گیری‌ها، موجب رضایت هواداران شوند. چیلیز، پلتفرمی مبتنی بر بلاک‌چین (بلاک‌چین اتریوم) بوده که هدف از ایجاد آن، فراهم کردن شرایطی مناسب و آسان برای برقراری پلی ارتباطی میان باشگاه‌های ورزشی و طرفداران آن‌ها بوده است. این شبکه با ارائه توکن‌های چیلیز به طرفداران باشگاه‌ها، آن ارتباط مورد نیاز را برقرار کرده است.

توکن چیلیز، حق رای طرفداران باشگاه‌ها

توکن چیلیز، از خانواده NFT‌ها یا همان توکن‌های غیرقابل تعویض است. در واقع می‌توان گفت که این توکن مبتنی بر بلاک‌چین اتریوم بوده و نخستین توکنی است که برای ایجاد ارتباط میان باشگاه‌های ورزشی و طرفداران آن‌ها فراهم شده است.

بیشتر بدانید!
کلیک کنید – توکن‌ غیر قابل تعویض چیست؟

همانطور که می‌دانید یکی از ویژگی‌های بلاک‌چین، امکان ثبت و ضبط اطلاعات به صورت محرمانه است. یکی از ویژگی‌های مهم ارز چیلیز، امکان توکنیزه کردن اطلاعات ورزشی باشگاه‌ها و طرفداران است. توکنیزه کردن بدین معنی است که اطلاعات با تبدیل شدن به توکن، حفظ و نگهداری می‌شوند.

تاریخچه چیلیز

در سال 2018، ایده ای متولد شد مبنی بر اینکه فناوری بلاک‌چین می‌تواند پلتفرمی ارائه کند تا طرفداران تیم‌های ورزشی در سراسر جهان با تیم‌های مورد علاقه خود تعامل داشته باشند. همچنین تیم‎‌های ورزشی نیز با روشی جدید، از پایگاه طرفداران جهانی خود کسب درآمد کنند. از همان زمان تاکنون، این ایده به یک شرکت چندملیتی موفق تبدیل شده است. پلتفرمی که پیشگام در ایجاد تغییرات در صنعت ورزش است.

در ابتدا توکن چیلیز به میزان 8.8 میلیارد عرضه گردید. این ارز دیجیتال به منظور ورزش و سرگرمی ایجاد شد تا طرفداران بزرگ‌ترین تیم‌های ورزشی جهان از آن استفاده کنند. لازم به ذکر است که این توکن، در بزرگترین صرافی‌های ارزهای دیجیتال جهان از جمله کوین‌بیس و بایننس فهرست شده است. لازم به ذکر است که توکن چیلیز، بر روی پلتفرم سوسیوس (socios.com) کار می‌کند.

 

لینک های مفید:
صرافی آنلاین

 

توسعه‌دهندگان چیلیز چه کسانی هستند؟

تیم Chiliz، متشکل از 100+ متخصص از 27 ملیت مختلف بوده که به طور مداوم در حال رشد و توسعه این شبکه هستند. تیمی که از فرانسه، ایالات متحده، بریتانیا، آلمان، لتونی، کانادا، آرژانتین، هلند، کاستاریکا، لیتوانی و البته مالت تشکیل شده و اکنون از حضور متخصصین یونانی استقبال می‌کند.

کریستوس جورجیو (Christos Georgiou) که به عنوان توسعه‌دهنده ارشد به این تیم ملحق شده است، اهل یونان بوده و پس از تحصیل در رشته کامپیوتر در آتن، کار حرفه‌ای خود را در برنامه‌نویسی PHP آغاز کرد. وی پس از مدت کوتاهی زندگی و کار در انگلستان، به مالت نقل مکان کرد و به تیم چیلیز پیوست.

به نقل از کریستوس جورجیو، این سیستم در آینده یک پلتفرم انقلابی خواهد بود و نحوه مشارکت طرفداران ورزشی با باشگاه‌ها را در سراسر جهان تغییر می‌دهد.

علت محبوبیت چیلیز چیست؟

شفافیت و وضوح در رای گیری

تصور کنید شما به عنوان طرفدار یک تیم فوتبال بتوانید به راحتی در تصمیم گیری‌های تیم مورد علاقه خود شریک باشید، چه حسی خواهید داشت؟

بلاک‌چین به صورت پیش فرض، قابلیت رای گیری را برای کاربران فراهم آورده است. کما اینکه از سیستم بلاک‌چین در رای گیری‌های انتخاباتی نیز استفاده گردیده است. رای گیری در سیستم بلاک‌چین، بدین منظور محبوب بوده که شفافیت و دقت کافی را در این امر به خرج می‌دهد. بنابراین استفاده از بلاک‌چین برای رای‌ گیری‌های ورزشی، به دلیل داشتن شفافیت و کاهش تنش‌ها از محبوبیت بالایی برخوردار است.

تاثیرگذاری تیم‌های ورزشی

همانطور که شما نیز می‌دانید، اشخاص معروف تاثیر بسزایی در ایجاد هیجان و گرایش به یک پروژه دارند. تیم چیلیز با هوشمندی بالا، این قابلیت و توانایی را در دنیای ورزش درک کرده‌اند و با باشگاه‌های مشهور ورزشی هم‌مسیر شده اند. همراهی و تعامل این تیم‌های مشهور ورزشی، بی شک تاثیر شگفت انگیزی در رشد چیلیز خواهد داشت.

چیلیز چیست؟

مسیر قیمتی این توکن ورزشی

ارز چیلیز، همانند تمامی ارزهای دیجیتال نوسانات بسیاری را تجربه کرده است. این ارز دیجیتال ابتدا با قیمت 0.017 دلار عرضه گردید . پس از آن، ارز چیلیز با کاهش قیمت چشمگیری مواجه شد. بعد از گذشت مدتی در سال 2020، این روند نزولی به روندی بلعکس تبدیل شد و این توکن وارد کانال صعودی گردید. این تغییر روند قیمتی، به طور مستقیم با تعامل تیم چیلیز با باشگاه‌های ورزشی معروف همچون بارسلونا مرتبط بود. این انفجار قیمت در دومین ماه سال 2021، سطح قیمت این ارز را به 0.89 دلار رساند.

پس از مدتی، این ارز مجدد وارد روند نزولی گردید و با قیمت 0.3 دلار معامله می‌شد. اکنون قیمت این ارز در روندی منطقی و کم نوسان، مسیری خوشبینانه را آغاز کرده است. نوسانات قیمتی شدید، در ابتدای عرضه‌ی یک رمز ارز چندان غیر طبیعی نیست.

چیلیز چیست؟

چشم انداز ارز چیلیز

روشن است که صنعت ورزش، پتانسیل اقتصادی بالایی دارد و روز به روز این قابلیت افزایش می‌یابد. از آنجایی که چیلیز، پلی میان دنیای ورزشی و دنیای ارزهای دیجیتال است، می‌توان آینده‌ای متصل به دنیای ورزش را برای ارز چیلیز در نظر بگیریم.

در حال حاضر تیم چیلیز شرکایی از تیم‌های ورزشی پیشرو در سراسر جهان دارد. این تیم در هر گوشه از جهان، کارمندان و دفاتری در اسپانیا، مالت، فرانسه، ترکیه، برزیل و کره جنوبی داشته و به زودی به مجموعه مراکز بین المللی خود با دفاتر بیشتری در آمریکای شمالی و بریتانیا اضافه خواهد کرد.

 

لینک های مفید:
خرید بیت کوین

 

بی شک هر چه رشد این پروژه بیشتر شود، تیم‌های ورزشی بیشتری به تیم چیلیز می‌پیوندند. چیلیز، یک نیروی محرکه و یک تغییر چشمگیر در نحوه تعامل هواداران با تیم‌های ورزشی بزرگ خواهد بود. تغییری که در حال حاضر، سراسر صنعت ورزش را فراگرفته است. اما هنوز مسیر طولانی‌ای برای موفقیت چیلیز وجود دارد. می توانیم بگوییم که هر چه صنعت ورزش پیشرفت کند و تیم‌های ورزشی پرطرفدار بیشتری به چیلیز بپیوندند، این پروژه رشد بیشتری خواهد کرد. در نتیجه‌ی رشد بیشتر، قیمت این ارز نیز روند صعودی چشمگیری خواهد داشت.

رمز ارزهای جدید را در اینستاگرام فرهاد اکسچنج بشناسید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *