ممنوعیت خرید و فروش وب‌مانی

ممنوعیت خرید و فروش وب‌مانی

به دستور معاون اول رئیس جمهور و ابلاغیه بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران، خرید و فروش وب‌مانی با استفاده از ابزارهای شبکه پرداخت ممنوع است.

مدیرعامل شاپرک در تاریخ 19 بهمن سال 1400، طی نامه‌ای به تمامی شبکه‌های پرداخت اعلام کرد که از این پس خرید و فروش وب‌مانی ممنوع بوده و این ممنوعیت می‌بایست در اسرع وقت به تمامی پذیرندگان پشتیبانی شده ابلاغ گردد. لازم به ذکر است که در صورت شناسایی پذیرندگان متخلف، اقدامات نظارتی متناظر لحاظ خواهد شد.

ممنوعیت خرید و فروش وب‌مانی

توقف خرید و فروش وب‌مانی در فرهاد اکسچنج

بنابر ابلاغیه فوق، فرهاد اکسچنج نیز به تبعیت از دستورات بانک مرکزی، خرید و فروش وب‌مانی را تا اطلاع ثانوی متوقف کرده است اما امکان خرید و فروش وب‌مانی با دیگر ارزهای الکترونیکی و دیجیتالی در سایت فرهاد اکسچنج کماکان فراهم است. بدین معنی که کاربران فرهاد اکسچنج می‌توانند وب‌مانی را از طریق دیگر ارزهای الکترونیکی و دیجیتالی خریداری کرده و یا بفروشند.

وب‌مانی چیست؟

وب‌‌مانی (WebMoney) یک سیستم پرداخت جهانی به منظور انجام فعالیت‌های مالی آنلاین بوده که امکان ارسال و دریافت پول در سراسر جهان را فراهم کرده است. این سیستم از سال 1998 فعالیت خود را آغاز کرد. این سیستم پرداخت آنلاین تا به حال خدمات شایسته‌ای را بدون هیچ مشکلی ارائه کرده است.

 در حال حاضر دفتر این شرکت با مجوز رسمی و قانونی در کشور روسیه مستقر است. بیش از 40 میلیون کاربر از تمام نقاط دنیا در این سیستم مشغول به فعالیت هستند.

کسب و کارهای آنلاین و یا تمام افرادی که قصد دارند کالاهای مورد نیاز خود را در هر نقطه‌ای از جهان تهیه کنند و همچنین هر گونه نقل و انتقال ارز، توسط وب‌مانی به راحتی انجام می‌پذیرد.

اینستاگرام فرهاد اکسچنج را برای اطلاع از اخبارهای بعدی دنبال کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *